RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Operacja ABW. Służby przejęły potężną ilość nielegalnej broni

Zatrzymań dokonano w woj. świętokrzyskim (fot. arch.PAP)
Zatrzymań dokonano w woj. świętokrzyskim (fot. arch.PAP)

Funkcjonariusze ABW zatrzymali dwie osoby podejrzewane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym, nielegalnym handlem bronią palną.

ABW zatrzymała osoby, które stworzyły system pozwalający obcym służbom na cyberataki w Polsce

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwie osoby podejrzane o stworzenie i zarządzanie infrastrukturą teleinformatyczną, która mogła być...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że ABW przejęła m.in.: karabiny maszynowe, pistolety, rewolwery oraz kilka tysięcy sztuk amunicji różnego kalibru. Na ich posiadanie wymagane jest zezwolenie.

– Zatrzymań dokonano w woj. świętokrzyskim 13 i 14 czerwca w ramach wspólnych działań Agencji, Straży Granicznej oraz policji – powiedział Żaryn. Dodał, że przeszukano posesję jednego z nich i znaleziono znaczne ilości nielegalnie posiadanej broni palnej, amunicji oraz części broni.

W nadzorującej śledztwo Prokuraturze Regionalnej w Lublinie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu bronią. Na wniosek prokuratora sąd aresztował obu mężczyzn.

Śledztwo prowadzą Delegatura ABW w Lublinie, Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie i Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej