SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. O czym rozmawiano?

PiS przygotowuje się do kongresu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
PiS przygotowuje się do kongresu (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Głównym tematem wyjazdowego posiedzenia klubu były przygotowania do wyborczo-statutowego kongresu partii – oświadczyła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Przygotowujemy się do pewnej restrukturyzacji partii – dodał szef klubu tej partii Ryszard Terlecki.

Wybór RPO w Sejmie. Kto z Porozumienia za Staroń, kto od Kukiza za Wiąckiem?

Senator Lidia Staroń wybrana przez Sejm na Rzecznika Praw Obywatelskich (z zastrzeżeniem, że ten wybór musi jeszcze potwierdzić Senat) ubiega się o...

zobacz więcej

We wtorek w Przysusze w woj. mazowieckim odbyło się pierwsze od ponad roku wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, z udziałem m.in. prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a także posłów, senatorów i europarlementarzystów ugrupowania.

– Głównym tematem były przygotowania do zbliżającego się kongresu partii, który odbędzie się 3 lipca. Były także poruszane inne istotne, bieżące tematy – powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska dziennikarzom po zakończeniu posiedzenia.

Objazd Polski


Szef klubu PiS Ryszard Terlecki dodał: „Przygotowujemy się do kongresu, do pewnej restrukturyzacji struktur partii, a także do takiej ofensywy, która będzie polegała na objeździe kraju przez czołówkę naszej partii”. Objazd – dodał – będzie dotyczył przede wszystkim Polskiego Ładu. Dopytywany, kiedy nastąpi inauguracja tego objazdu, Terlecki powiedział, że on się już właściwie rozpoczął. – Intensywnie ruszy po zjeździe, ale pierwsze takie spotkania będą już wcześniej. Premier je odbywa regularnie w tej chwili – zaznaczył.

Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski mówił, że jest bardzo zadowolony ze spotkania. Pytany o kondycję koalicji odparł: „Myślę, że jest silna”.

W środę niejawne posiedzenie Sejmu. Szef CIS wyjaśnia, na czym to polega [WIDEO]

W środę o 9 rano rozpocznie się zwołane na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego posiedzenie niejawne Sejmu. Przedstawiona zostanie na nim...

zobacz więcej

– Poza tym to, co nie zabija, to jeszcze bardziej łączy. Uważam, że to jak w małżeństwach: kryzysy paradoksalnie wzmacniają – stwierdził.

Z kolei senator Jan Maria Jackowski wychodząc z posiedzenia relacjonował, że prezes Kaczyński podczas wystąpienia „przedstawił analizę sytuacji”. Wśród poruszanych tematów wymienił zbliżający się kongres PiS, jak i bieżące, aktualne sprawy, z którymi „parlamentarzyści spotykają się w swojej pracy”.

Jackowski zaznaczył, że na spotkaniu nie pojawił się temat głosowania w Sejmie nad kandydaturą Lidii Staroń na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Natomiast ogólny ton tego był w kierunku poszukiwania jedności, odpowiedzialności, budowania mostów, a nie eskalowania jakichś konfliktów – przekonywał.

Wiceminister obrony, polityk Porozumienia Marcin Ociepa mówił, że „było bardzo dobre wystąpienie na temat wyzwań, jakie stoją przed Polską i przed Zjednoczoną Prawicą”. – Bardzo budujące i koncyliacyjne – zapewnił.

źródło:

Zobacz więcej