RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Środa słoneczna. Kiedy nadciągną upały? [PROGNOZA]

Temperatura wkrótce przekroczy 30 stopni (fot. Pexels)
Temperatura wkrótce przekroczy 30 stopni (fot. Pexels)

Środowy poranek przyniesie słoneczną pogodę, zapowiadającą ładny pogodny dzień. Maksymalna temperatura w kraju wyniesie od 22 st. C. w na Suwalszczyźnie i w kotlinach górskich, do 26 st. C. na południowym zachodzie. – Nad morzem nieco chłodniej, około 20 st. C. – mówi synoptyk i rzecznik IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Wtorek może zacząć się od deszczu. Jaka pogoda w ciągu dnia? [PROGNOZA]

We wtorek w większości kraju będzie piękny poranek. Lokalnie mogą wystąpić mgły – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej...

zobacz więcej

W ciągu dnia, wiatr słaby, wiejący z kierunków wschodnich. Po południu we wschodniej części kraju mogą pojawić się opady deszczu, ale jedynie przelotne. Na pozostałym obszarze będzie słonecznie – prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

To będzie typowo wakacyjny, sympatyczny dzień. Korzystajmy z tej pogody, bo już w kolejnych dniach nadciągnie do nas bardzo ciepłe zwrotnikowe powietrze znad północnej Afryki, a wraz z nim upały – zapowiedział Walijewski.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i powoli będzie rosnąć.Pierwsze upały


Czwartek i piątek przyniosą iście letnią pogodę. W całym kraju będzie słonecznie i bardzo ciepło, a w piątek nawet upalnie. W czwartek temperatura maksymalna będzie już zdecydowanie wyższa i wyniesie od 23 st. C. do 29 st. C., jedynie nad samym morzem i w obszarach podgórskich będzie nieco chłodniej, od 20°C do 23°C. Piątek to pierwsze czerwcowe upały. Termometry pokazywać będą od 27 st. C. do 33 st. C., a jedynie nad morzem i w obszarach podgórskich od 22 st. C. do 26 st. C. Wiać będzie umiarkowany wiatr, co przy upalnej pogodzie działać będzie przyjemnie ochładzająco.

W sobotę na niebie dominować będzie słońce, choć na zachodzie i południu okresami pojawi się więcej chmur, z których padać będzie miejscami przelotny deszcz, a nawet zagrzmi. Wciąż będzie gorąco, od 26 st. C. do 32 st. C., jedynie nad morzem i w górach od 23°C do 26 st. C. W czasie burz wiać będzie porywisty wiatr i możliwe są opady gradu. Niedziela przyniesie zmianę pogody. Wszystko za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z zachodu ku centrum Polski. Przechodzeniu frontu towarzyszyć będą przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z porywistym wiatrem i opadami gradu. Na zachodzie będzie już nieco chłodniej, od 24 st. C.do 28 st. C., na wschodzie wciąż upalnie, do 31 st. C. Umiarkowany i okresami porywisty wiatr będzie działać ochładzająco, co w przypadku upału powinno nieco poprawiać samopoczucie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej