SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

„Polski Produkt Przyszłości”. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody

Konkurs jest współfinansowany z UE z Programu Inteligentny Rozwój (fot. PARP)
Konkurs jest współfinansowany z UE z Programu Inteligentny Rozwój (fot. PARP)

Twórcy innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii już po raz 23. otrzymają nagrody pieniężne i szansę na dodatkową promocję swoich rozwiązań. Na zwycięzców konkursu „Polski Produkt Przyszłości”, organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, czeka aż 600 tys. zł. Laureatów poznamy na gali, która odbędzie się online w środę o godz. 16.

Orlen chce podbić rynek wodorem. Plany obejmują nie tylko Polskę

Grupa Orlen planuje budowę w Polsce, w Czechach i na Słowacji sieci hubów wodorowych z odnawialnymi źródłami energii oraz instalacji...

zobacz więcej

W dotychczasowej historii konkursu „Polski Produkt Przyszłości” oceniono 1 073 projekty, z których nagrodzono 60, a 129 wyróżniono. Dotyczyły one bardzo różnych obszarów techniki, a dzięki swojej innowacyjności zaistniały lub mają szansę zaistnieć na polskim i globalnym rynku – informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Tytuł „Polski Produkt Przyszłości”, który od 23 lat przyznawany jest w konkursie, to cenne narzędzie promocyjne. Konkurs ma też istotny wpływ na to, jak rodzime przedsiębiorstwa i instytucje naukowe postrzegają wzajemne relacje i potrzebę wdrażania innowacji.

W konkursie mogły wziąć udział uczelnie, instytuty naukowe i badawcze i przedsiębiorcy prowadzący działalność w Polsce. Uczestnicy mogli do niego przystąpić indywidualnie bądź zgłosić projekt opracowany wspólnie przez instytucję i firmę. Do bieżącej edycji zgłoszono rekordową liczbę 219 projektów.

Polski Ład: Morawiecki zapowiada miliony na rozbudowę sieci gazowej

W Polskim Ładzie z budżetu państwa kilkaset milionów złotych trafi na rozbudowę krajowej sieci gazyfikacji – poinformował w piątek premier Mateusz...

zobacz więcej

Nagrody finansowe i promocja


Zwycięzcy, którzy zostaną ogłoszeni podczas gali 16 czerwca, otrzymają prawo do posługiwania się tytułem i znakiem Polski Produkt Przyszłości. Poza korzyściami promocyjnymi laureaci otrzymają nagrodę finansową: zdobywcy nagród głównych – po 100 tys. zł, a wyróżnieni – po 25 tys. zł.

Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach:
– Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy;
– Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki;
– Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy.

Przewidziane są także nagrody specjalne: Produkt zgłoszony przez młodego przedsiębiorcę (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż trzy lata), Produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz Produkt w obszarze ekoinnowacji. Nagrody mogą również przyznać instytucje uczestniczące w pracach kapituły konkursu.

Konkurs „Polski Produkt Przyszłości” został objęły patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki i jest współfinansowany z Unii Europejskiej z Programu Inteligentny Rozwój.

Transmisję będzie można oglądać od godz. 16 TUTAJ.

źródło:
Zobacz więcej