SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Niedźwiedź zaatakował w Tatrach na Słowacji. Mężczyzna nie żyje

Ciało mężczyzny znalazł w poniedziałek jeden z okolicznych mieszkańców (fot. Shutterstock/Frantisek Hromada)
Ciało mężczyzny znalazł w poniedziałek jeden z okolicznych mieszkańców (fot. Shutterstock/Frantisek Hromada)

Na Słowacji zmarł 57-letni mężczyzna zaatakowany przez niedźwiedzia. Do zdarzenia doszło w okolicach Liptowskiej Łużnej w Niżnych Tatrach. Ciało mężczyzny znalazł w poniedziałek jeden z mieszkańców.

Nietypowa akcja w Arizonie. Niedźwiedź wdrapał się na słup wysokiego napięcia [WIDEO]

Nietypowa akcja ratunkowa w południowej Arizonie (USA). Niedźwiedź wdrapał się na słup wysokiego napięcia. Zwierzę zaplątało się w przewody i nie...

zobacz więcej

Ofiara miała rany głowy, szyi i tułowia. Na miejscu znaleziono świeże ślady pozostawione przez niedźwiedzia. Dziś słowacka policja poinformowała o wynikach sekcji zwłok ofiary. Autopsja potwierdziła, że 57-latek zginął w wyniku ran zadanych przez niedźwiedzia.

Według lokalnych władz do ataku doszło w momencie, gdy mężczyzna spacerował rzadko uczęszczanym szlakiem w Dolinie Bańskiej. Słowackie media podają, że to pierwszy od stu lat śmiertelny atak niedźwiedzia w tym kraju.

Inne przypadki ataku


Leśnicy ostrzegają przed zagrożeniem rosnącym wraz z powiększającą się populacją tych zwierząt. Przed miesiącem w okolicach miejscowości Szutovo niedźwiedź zaatakował mężczyznę naprawiającego balustradę nad potokiem przy uczęszczanej trasie turystycznej. Mężczyzna ten przeżył, jednak został poważnie ranny w nogę.

Zobacz także: Odepchnęła niedźwiedzia, żeby uratować ukochane psy [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej