SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Ikonowicz: Lidka pomaga ludziom. Zrobiłbym wszystko, żeby została RPO

Lidia Staroń „nie jest uczestniczką cynicznej gry politycznej” – uważa Ikonowicz (fot. arch.PAP/T.Waszczuk)
Lidia Staroń „nie jest uczestniczką cynicznej gry politycznej” – uważa Ikonowicz (fot. arch.PAP/T.Waszczuk)

– Lidka pomaga ludziom, zrobiła sobie z tego misję życiową. Jej obecność w polityce jest uzasadniona tym, co robi dla ludzi: jej działalnością społeczną. Nie jest uczestniczką tej gry politycznej cynicznej, obrzydliwej, którą zaczęto prowadzić wokół wyboru RPO. Gry, w której nie chodzi o ludzi, tylko o to „kto kogo”. Lidia jest po naszej, po waszej, po tej trzeciej stronie, po stronie społeczeństwa, zrobiłbym wszystko, żeby została RPO – powiedział były kandydat Lewicy na rzecznika praw obywatelskich, Piotr Ikonowicz.

Ikonowicz wskazał, że Lidia Staroń traktuje „swój mandat senatorski jako narzędzie do zmieniania prawa tak, żeby jeszcze skuteczniej pomagać ludziom”.– Kiedy pomagała ofiarom lichwiarzy, to jako senatorka niezależna wnosiła projekty ustaw, które ograniczyły lichwę. Kiedy walczyła z nadużyciami komorniczymi, znowu doprowadziła do generalnej nowelizacji ustawy o komornikach – wymienił lewicowy działacz.

Sejm wybrał nowego Rzecznika Praw Obywatelskich

Sejm podczas wtorkowego posiedzenia podjął uchwałę o powołaniu nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Na to stanowisko wybrał senator Lidię Staroń....

zobacz więcej

Ikonowicz przypomniał, że kandydatka popierana przez większość rządowej koalicji za każdym razem mandat ten zdobywała jako kandydatka niezależna.

– Nie jest ona uczestniczką tej cynicznej, obrzydliwej, gry politycznej, którą zaczęto prowadzić wokół wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich. Gry, w której nie chodzi o ludzi, tylko o to „kto kogo”. Lidia jest po naszej, po waszej, po tej trzeciej stronie, po stronie społeczeństwa – dodał.

Piotr Ikonowicz, który kilka miesięcy wcześniej sam został zgłoszony – przez Lewicę – jako kandydat na RPO, przyznał, że zrobiłby „wszystko, żebyśmy właśnie Lidkę mieli na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich”.

– To jest ostatnia szansa, żeby na tym stanowisku znalazł się ktoś właściwy, odpowiadający, współczujący, empatyczny, wielka humanistka, przyjaciółka ludzi – podkreślił.

Przeczytaj także: Wybór RPO w Sejmie. Kto z Porozumienia za Staroń, kto od Kukiza za Wiąckiem?

źródło:
Zobacz więcej