SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Na placu budowy runął ogromny świder. Zmiażdżył budynek i pojazdy [WIDEO]

Wypadek na placu budowy w Mediolanie (fot. tt/Vigili del Fuoco)
Wypadek na placu budowy w Mediolanie (fot. tt/Vigili del Fuoco)

Zawalił się ponad 10-metrowy świder na placu budowy w dzielnicy Porta Romana w Mediolanie na północy Włoch. Sprzęt przygniótł 4 pojazdy. Nie odnotowano ofiar. Na miejscu trwają czynności ratunkowe. Ustalane są przyczyny zdarzenia.

Na placu budowy runął ogromny świder. Zmiażdżył budynek i pojazdy [WIDEO]

Zawalił się ponad 10-metrowy świder na placu budowy w dzielnicy Porta Romana w Mediolanie na północy Włoch. Sprzęt przygniótł 4 pojazdy. Nie...

zobacz więcej

Świder hydrauliczny runął na ziemię we wtorek rano na placu budowy nowoczesnego kompleksu biznesowego Vitae w Mediolanie, stolicy Lombardii. Ma on się składać m.in. z biur, laboratoriów, ogrodów miejskich i placu. Sprzęt upadł na 4 pojazdy zaparkowane w okolicy.

Maszyna zniszczyła także dwa piętra instytutu onkologii. Jak podała placówka, świder „najpierw uderzył gwałtownie o gzyms dachu”. Następnie obił się kilka razy o fasadę, „uszkadzając salę konferencyjną dyrekcji naukowej instytutu, na szczęście pustą”. Chwilę potem maszyna zniszczyła biura administracyjne na parterze.

Chociaż nie odnotowano rannych, to pogotowie ratunkowe wysłało na miejsce dwie karetki. Ewakuowano też pracowników placu budowy oraz części instytutu. Wyłączono z ruchu drogowego część pobliskiej ulicy.

Zobacz także: Eksplozja bomby we Włoszech


Nieznane są jeszcze przyczyny zdarzenia. Na miejscu trwają kontrole.

źródło:
Zobacz więcej