SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Miał się znęcać nad niepełnosprawną matką. Jest w rękach policji

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 50-latka (fot. Policja)
Sosnowieccy policjanci zatrzymali 50-latka (fot. Policja)

Sosnowieccy policjanci zatrzymali 50-latka, który miał znęcać się nad swoją 78-letnią, niepełnosprawną matką. Starsza kobieta trafiła do szpitala z poważnymi urazami twarzy i złamaną ręką. Później zostanie umieszczona w placówce opiekuńczej.

12-letnia piromanka aresztowana. Miała wywołać cztery pożary

12-letnia dziewczynka została aresztowana w związku z dochodzeniem dotyczącym podłożenia ognia w czterech miejscach w zalesionym terenie nieopodal...

zobacz więcej

Oprawca ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną, grozi mu 5 lat więzienia.

Jak podała we wtorek sosnowiecka policja, dramat starszej kobiety wyszedł na jaw, kiedy jej krewna powiadomiła o sprawie miejscowy komisariat. Jak poinformowała, od opiekunki pomagającej w opiece nad jej krewną otrzymała zdjęcie, na którym na ciele podopiecznej widoczne są ślady urazów – prawdopodobnie pobicia.

Zgłaszająca powiedziała też, że w mieszkaniu krewnej nikt nie otwiera drzwi. Dyżurna komisariatu natychmiast wysłała na miejsce patrol prewencji, a dzielnicowy nawiązał kontakt telefoniczny z sąsiadkami 78–latki. Od nich również usłyszał, że nikt kobiety już od jakiegoś czasu nie widział. Mundurowi z patrolu zastali jednak na miejscu w mieszkaniu 50–letniego mężczyznę – syna 78–latki oraz ją samą.

Zobacz także: Aresztowano kobietę, która ukrywała się 15 lat

Tragiczny finał poszukiwań nastolatki. Ciało odkryto w lesie

Zakończyły się poszukiwania zaginionej 18-letniej mieszkanki powiatu włoszczowskiego (woj. świętokrzyskie). Ciało kobiety zostało odnalezione w...

zobacz więcej

„Kobieta, z uwagi na posiadane schorzenia, nie była w pełni komunikatywna, była za to wyraźnie osłabiona, a na jej ciele widoczne były ślady prawdopodobnie po pobiciu” – podała sosnowiecka policja. Mundurowi zatrzymali 50–latka, zaś seniorka trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że ma poważne urazy twarzy oraz złamaną rękę. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego 50–latek usłyszał zarzuty znęcania się nad matką oraz uszkodzenia jej ciała.

Równolegle sprawą seniorki zajął się dzielnicowy, który skontaktował się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, by zapewnić kobiecie właściwą opiekę. Już wiadomo, że po opuszczeniu szpitala 78–latka, która z uwagi na posiadane schorzenia nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji, nie wróci już do domu – zostanie umieszczona w profesjonalnej placówce opiekuńczej.

Syn kobiety został przez prokuratora objęty zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej