RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski trzy lata temu złożył seniorce obietnicę. „Jestem taka zawiedziona”

Rafał Trzaskowski obiecał windy (fot. Forum/ Andrzej Hulimka)
Rafał Trzaskowski obiecał windy (fot. Forum/ Andrzej Hulimka)

Na początku 2018 roku Rafał Trzaskowski zapowiadał „windy dla więźniów 4. piętra”. Program miał objąć budowę wind na starych osiedlach i potrwać dwa lata, a wielu seniorów uwierzyło w to, że kandydat PO na prezydent Warszawy dotrzyma słowa. Jednej seniorce złożył nawet obietnicę osobiście. Jak skończyła się ta historia? „Jestem taka zawiedziona” – mówi teraz schorowana lokatorka z warszawskiej Woli. Ile z obiecanych wind wybudowano?

Lista Trzaskowskiego. 31 kłamstw i manipulacji

Milion drzew zasadzono w Warszawie czy milion osób straciło pracę? Co z 500 Plus – „rozdawnictwo” czy „filar polityki społecznej”? Czy niektóre...

zobacz więcej

W trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi, gdy Rafał Trzaskowski z ramienia PO startował na prezydenta Warszawy, obiecywał wybudowanie 120 wind w budynkach na starych osiedlach. – Wielu seniorów nie wychodzi z domu, bo nie ma siły poruszać się po schodach – mówił w marcu 2018 roku i zapowiadał, że gdy wygra wybory, sytuacja zmieni się na lepsze.

Czytaj więcej: Ratusz obniża obietnice Trzaskowskiego

Emerytka, mimo obietnic, wciąż mieszka bez windy


Jak opisuje we wtorek „Super Express”, obietnice były wybawieniem dla wielu seniorów, w tym lokatorki kamienicy na Woli, która od lat walczyła o windę z administracją budynku. Gazeta wskazuje, że Krystynie Siemianowskiej-Reutt Trzaskowski dał słowo osobiście. Emerytka wciąż mieszka jednak bez obiecanej windy.

„Nawet do budżetu partycypacyjnego wystąpiłam. Do urzędu dzielnicowego Wola również. Prosiłam o wymianę na mieszkanie na parterze, odpisali mi, że mogą przejąć moje mieszkanie w zamian za jeden pokój kwaterunkowy. To jakiś żart” – mówi pani Krystyna. Administracja budynku tłumaczy, że miasto nie jest w stanie w pełni pokryć kosztów inwestycji, a zgodnie z przepisami ratusz może wnieść jedynie częściowy wkład.

Zapytali Trzaskowskiego, ile wind wybudowano


Na pytania „SE” o to, ile z obiecanych dotąd wind wybudowano, prezydent Warszawy odpowiada: „Program budowy wind jest realizowany. Cały czas postępuje. Tam, gdzie to możliwe, budujemy windy”.

Gazeta podsumowuje, że także „ratusz nie był w stanie odpowiedzieć” w temacie postępów projektu.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski przedstawił „plan odbudowy Rzeczypospolitej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej