RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Posłanka apelowała o walkę z TVP. Wróciła do domu i włączyła mecz na TVP

Katarzyna Lubnauer, posłanka KO (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images, Twitter.com/KLubnauer)
Katarzyna Lubnauer, posłanka KO (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images, Twitter.com/KLubnauer)

Platforma Obywatelska nie ustaje w wysiłkach o częściowe zlikwidowanie Telewizji Polskiej i abonamentu RTV. W poniedziałek w akcji uczestniczyła m.in. posłanka Katarzyna Lubnauer. Gdy zakończyła zbiórkę, wróciła do domu, włączyła Telewizję Polską i dzięki publicznemu nadawcy obejrzała starcie Polska – Słowacja.

Czy Niemcy uklękną, by przeprosić za zbrodnie II wojny światowej?

Temat klękania piłkarzy, jako forma przeprosin za rasizm i niewolnictwo budzi ogromne emocje. Wbrew temu, co zapowiadano, na Euro 2020 większość...

zobacz więcej

Borys Budka i Rafał Trzaskowski w lutym ogłosili rozpoczęcie zbiórki podpisów za likwidacją niektórych programów TVP i abonamentu na radio i telewizję.

Mijają cztery miesiące, odkąd politycy PO chwalą się, że w całym kraju zbierają głosy poparcia w tej sprawie.  Media wielokrotnie donosiły, że akcja nie cieszy się uznaniem działaczy PO ani samych obywateli, stąd ciągnie się to w nieskończoność.

Zobacz także:  Poseł SLD: Nie podoba wam się TVP Info, to nie chodźcie tam Teraz w zbiórkę zaangażowała się Katarzyna Lubnauer – posłanka Koalicji Obywatelskiej z Łodzi. „Przed meczem jeszcze trzeba było pozbierać podpisy pod likwidacją abonamentu TVP i całego TVP info” – napisała.

Obsesja Trzaskowskiego. Widzi TVP Info nawet w radiu Zet

TVP Info, znowu TVP Info, znowu TVP Info, znowu pytanie od TVP Info, bo TVP Info... to są wszystko pytania od TVP Info – mówił w Radiu ZET wiceszef...

zobacz więcej

Następnie Katarzyna Lubnauer wróciła do domu i zaczęła relacjonować przebieg starcia Polska–Słowacja.

„To nie tak miało być” – pisała po bramce straconej na 0:1.

Zobacz także:  Hołownia wbił gwóźdź do trumny pomysłu Trzaskowskiego. Chodzi o TVP „Uff. Lepiej” – dodała, gdy rezultat zmienił się na 1:1.

Gdy w 69. minucie Milan Skriniar ustalił wynik spotkania na 1:2 dla Słowaków, Lubnauer podsumowała: „No nie”.

Gdzie oglądać mecze Euro 15 czerwca? Plan transmisji w TVP

We wtorek 15 czerwca odbędą się dwa ostatnie mecze pierwszej kolejki fazy grupowej. Najpierw Węgry zagrają z Portugalią, a o 21:00 Francja zmierzy...

zobacz więcej

Przypomnijmy, że prawa do pokazywania imprezy rangi Mistrzostw Europy to gigantyczny wydatek. Ponieważ zarząd TVP zdecydował się go ponieść, Katarzyna Lubanuer mogła oglądać spotkanie, nie musząc opłacać rozszerzonych pakietów sportowych u komercyjnych nadawców.

Zobacz także:   PO za likwidacją TVP Info i abonamentu. To drugie obiecywał już Tusk

Wyłączne prawa do pokazywania wszystkich pojedynków Euro w naszym kraju posiada Telewizja Polska. Meczowe spotkania są pokazane na żywo w TVP1, TVP2, TVP Sport i TVP 4K oraz w internecie.

Chodzi o wszystkie 51 spotkań, których start miał miejsce 11 czerwca o godz. 21 na Stadio Olimpico w Rzymie. Spotkanie finałowe Euro 2020 rozpocznie się 11 lipca o godzinie 21 na Wembley w Londynie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej