RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sondaż do Sejmu. Niski wynik Koalicji Obywatelskiej

Jak dziś wyglądałby rozkład sił w parlamencie? (fot.  PAP/Radek Pietruszka)
Jak dziś wyglądałby rozkład sił w parlamencie? (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Radia ZET. Słaby wynik w badaniu odnotowała Koalicja Obywatelska.

Ocenili Tuska. Sprawdź wyniki nowego sondażu

Najwięcej badanych jest zdania, że ewentualny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nie wydobędzie Koalicji Obywatelskiej z kryzysu – wynika z...

zobacz więcej

Jak podaje rozgłośnia, sondaż na próbie 1000 osób przeprowadzono 11 czerwca.

Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się partia Jarosława Kaczyńskiego, która w tym badaniu uzyskała poparcie 32,4 proc.

Na drugim miejscu znalazła się partia Szymona Hołowni Polska 2050, na którą wskazało 19,8 proc. Podium z wynikiem zaledwie 13 proc. zamyka Koalicja Obywatelska.

Kolejne miejsce przypada Konfederacji, którą popiera 8,1 proc. Respondentów. Lewica uzyskała w tym badaniu 7,6 proc. Do Sejmu nie weszłoby PSL, które wskazało 4,7 proc. zdecydowanych wyborców.

W sondażu 14,4 proc. respondentów odpowiedziało, że nie wie, na jaką partię zagłosować.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział 45,5 proc. 46 proc. nie poszłoby głosować, a 8,4 proc. nie wie, czy udałoby się do urn.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej