RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Złowił suma giganta. Takiej ryby jeszcze tam nie widzieli [WIDEO]

Sum gigant złowiony w Zalewie Zemborzyckim (fot. Shuttestock/Mikbiz; Facebook/ZalewZemborzycki.com)
Sum gigant złowiony w Zalewie Zemborzyckim (fot. Shuttestock/Mikbiz; Facebook/ZalewZemborzycki.com)

Zalew Zemborzycki słynie nie tylko ze swoich walorów rekreacyjno-wypoczynkowych, ale jest także świetną bazą dla miłośników wędkarstwa. O tym, że z jego wód można wyłowić niezwykłe okazy, przekonał się jeden z wędkarzy: złowił gigantycznego suma. Ryba mierzyła ponad dwa metry.

Poważna awaria wodociągowa w stolicy. Woda podmywa jezdnię i torowisko

W alei Waszyngtona na wysokości numeru 41 doszło do awarii. Woda podmywa torowisko i jezdnię. Ekipa jest już na miejscu – przekazał rzecznik MPWiK...

zobacz więcej

Znawcy tematu nie od dziś wiedzą, że Zalew Zeborzycki to prawdziwy raj dla wędkarzy. Obiekt położony w granicach administracyjnych Lublina został zaprojektowany w latach 50., budowany w latach 60., a oddany do użytku w latach 70. ubiegłego wieku.

„Rekordowa ryba złowiona w Zalewie Zeborzyckim”


Od lat zjeżdżają tam amatorzy połowów węgorza, leszcza, lina, okonia, szczupaka, karpia, karasia, płoci, sandacza oraz suma.

I to właśnie ten ostatni stał się przyczynkiem ostatnich rewelacji wśród lubelskich fanów wędkarstwa. Jeden z wędkarzy w poniedziałek złowił suma o długości 210 cm.

„Dziś na zalewie padł sum gigant. Ryba mierzyła 210 cm, to jest chyba jak na razie największa ryba, o której słyszałem na Zalewie Zemborzyckim. Szczęśliwym łowcą okazał się kolega Krzysztof. Gratulujemy przepięknego okazu!” – informuje strona Zalew Zemborzycki na Facebooku.


Po chwili na zrobienie zdjęć i nagraniu krótkiego filmu sum gigant został z powrotem wypuszczony do wody.

Zobacz także: Nowy rekord świata. Najcięższy karp złowiony na wędkę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej