SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

„Rząd wprowadza rozwiązania, by zapewnić odpowiedni poziom finansowy seniorom”

Rząd od kilku lat wprowadza działania, by zapewnić odpowiedni poziom finansowy seniorom – zapewniła w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W Polskim Ładzie zaplanowano np. emeryturę do 2,5 tys. bez podatku, a także podniesienie kwoty wolnej od podatku.

Polski Ład zaprezentowany. Sprawdź, co znalazło się w ofensywie programowej PiS [LISTA]

Na konferencji w sobotę Zjednoczona Prawica z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim zaprezentowała nowy program społeczno-gospodarczy pod...

zobacz więcej

Minister pytana była o rozwiązania dla seniorów: o zapowiedź emerytury bez podatku i o możliwość podejmowania pracy przez seniorów, czy uda się je w jakiś sposób połączyć. Maląg wspomniała, że w polityce senioralnej przez ostatnie lata rząd wprowadza takie działania, by zapewnić odpowiedni poziom finansowy tej grupie.

Wspomniała o waloryzacji emerytur, trzynastych emeryturach i jednorazowej czternastej emeryturze wypłacanej w tym roku.

Dodała, że w Polskim Ładzie zaplanowano podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, co spowoduje, że osoby, które osiągną wiek emerytalny, ale które chcą jeszcze pracować i nie będą podbierały świadczeń, nie będą odprowadzać podatku, „co spowoduje, że bieżące (ich – red.) wynagrodzenie będzie wyższe”.

Zobacz także: Polski Ład. Premier przedstawił propozycje dla rolników [WIDEO] 

Równocześnie przypomniała, że kolejnym zaplanowanym rozwiązaniem jest to, by nie opodatkowywać emerytury do 2,5 tys. zł. Dodała, że tylko w tym roku przygotowany pakiet to dodatkowe 36 mld zł, które trafią do emerytów „w tym trudnym czasie” wychodzenia z pandemii.

To taka dodatkowa tarcza antykryzysowa – zaznaczyła.

źródło:

Zobacz więcej