SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Przelali bezrobotnemu 800 tys. euro zasiłku. Wtedy zaczęły się jego kłopoty

Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w Portugalii? Z pewnością nie 800 tys. euro (fot. Shutterstock/Yulia Grigoryeva)
Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w Portugalii? Z pewnością nie 800 tys. euro (fot. Shutterstock/Yulia Grigoryeva)

Bezrobotny mieszkaniec Portugalii otrzymał w ramach zasiłku dla osób bez zatrudnienia blisko 800 tys. euro. Miesięczna wypłata dokonana przez państwowego ubezpieczyciela (Seguranca Social) była początkiem kłopotów mężczyzny.

Bank przelał miliard przez pomyłkę. Odbiorcy mogą zatrzymać połowę kwoty

Pracownik Citibanku przez pomyłkę przesłał niemal miliard dolarów pożyczkodawcom firmy Revlon. Sąd orzekł, że bank nie odzyska połowy kwoty. To...

zobacz więcej

Jak ustalił dziennik „Correio da Manha”, transakcja została zrealizowana między Seguranca Social a bankiem Millennium, w którym konto ma bezrobotny.

Bezrobotny dostał ogromny zasiłek


Nietypowy przelew odnotowały władze banku, zgłaszając sprawę służbom policyjnym. Dziennik twierdzi, że wkrótce po alercie ruszyło śledztwo dotyczące możliwości prania pieniędzy.

Według „Correio da Manha” wpłacone przez państwowego ubezpieczyciela na rachunek bezrobotnego pieniądze w wysokości 788 tys. euro (ponad 3,5 mln zł) to prawdopodobnie pomyłka. Inspektorzy sprawdzają, w jaki sposób urzędnicy Seguranca Social nie zauważyli tak poważnego błędu.

Oszczędności stracił na adwokata


Beneficjent lukratywnego zasiłku ponosi już pierwsze konsekwencje pomyłki urzędu. Od kilku tygodni nie może realizować transakcji online z konta, a część oszczędności musiał przeznaczyć na adwokata. Średni miesięczny zasiłek dla bezrobotnych w Portugalii wynosi 510 euro.

Zobacz także: Omyłkowo dostała przelew na milion dolarów i… trafiła do aresztu

źródło:

Zobacz więcej