SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Kłótnia o maskę w sklepie. Mężczyzna zastrzelił kasjerkę

30-latek wdał się w strzelaninę z policjantem (fot. Pexels)
30-latek wdał się w strzelaninę z policjantem (fot. Pexels)

30-letni mężczyzna zastrzelił w supermarkecie kasjerkę i postrzelił dwie inne osoby w rezultacie kłótni na temat noszenia maseczek – poinformowała szeryf hrabstwa DeKalb w aglomeracji Atlanty w amerykańskim stanie Georgia Melody Maddox.

Wbił sobie nóż w brzuch. Z pomocą przyszli policjanci

Policjanci z Włodawy (woj. lubelskie) pomogli uratować mężczyznę, który wbił sobie nóż w brzuch. Mundurowi uciskali ranę oraz na bieżąco...

zobacz więcej

Jak podały władze, do zdarzenia doszło w poniedziałek w Decantur na przedmieściach stolicy Georgii, Atlanty. Mężczyzna zidentyfikowany jako Victor Lee Tucker wdał się w sprzeczkę na temat noszenia maseczek w sklepie, po czym wyszedł bez dokonania zakupów. Po chwili jednak wrócił z bronią w ręku, oddając strzały w stronę kasjerki.

W odpowiedzi pracujący w sklepie w charakterze ochroniarza miejscowy zastępca szeryfa rezerwy (rolę tę pełnił w roli ochotnika) wdał się w wymianę ognia z napastnikiem i w jej wyniku obaj zostali ranni.

Ranna została też druga kasjerka. Wszyscy są w stabilnym stanie.

Według szeryf Maddox zachowania policjanta mogło uratować życie innych ludzi w sklepie.

Choć Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) już w maju rozluźniły zalecenia co do noszenia masek, w praktyce znosząc obowiązek noszenia ich w większości miejsc, część sklepów i lokali w USA nadal wymaga zakrywania twarzy i nosa.

źródło:

Zobacz więcej