SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Wtorek może zacząć się od deszczu. Jaka pogoda w ciągu dnia? [PROGNOZA]

We wtorek najcieplej będzie na Dolnym Śląsku (fot. Pexels)
We wtorek najcieplej będzie na Dolnym Śląsku (fot. Pexels)

We wtorek w większości kraju będzie piękny poranek. Lokalnie mogą wystąpić mgły – przekazała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Dodała, że rano wystąpią przelotne opady deszczu na wybrzeżu i pomorzu, gdzie będzie przechodził front atmosferyczny, który będzie postępujący od północy w głąb kraju.

Silny wiatr na Mazurach. Na Kisajnie zatonęła żaglówka

Na Mazurach w niedzielę wieje silny wiatr, podmuchy osiągają siłę 6 stopni w skali Beauforta. Na jeziorze Kisajno wywróciła się łódź, którą...

zobacz więcej

Synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśniła, że we wtorek w większości kraju będzie piękny słoneczny poranek. – Mogą wystąpić lokalne zamglenia, które nie powinny się długo utrzymać – podkreśliła Tomczuk.

– Rano wystąpią przelotne opady deszczu na wybrzeżu i pomorzu, gdzie będzie przechodził front atmosferyczny, który będzie postępujący od północy w głąb kraju – tłumaczyła.

IMGW: przelotny opady deszczu


Wskazała, że do południa te opady się przemieszczą z Wybrzeża i Pomorza. – Będą to słabe przelotne opady, podczas których przybędzie chmur. Do południa front powinien się rozciągnąć od Mazur, Suwalszczyznę przez Kujawy po Wielkopolskę i ziemię lubuską – podała synoptyk.

Poinformowała również, że we wtorek po południu może wystąpić więcej przelotnych opadów deszczu. – Mogą wystąpić również burze, które są najbardziej prawdopodobne na północnym wschodzie, czyli Mazury, Podlasie, północne Mazowsze i Kujawy – zaznaczyła. Według prognoz podczas burz mogą wystąpić opady do 22 mm deszczu, z porywami wiatru do 60-65 km/godz. Burzom mogą towarzyszyć słabe opady gradu.

We wtorek najchłodniej będzie na Wybrzeżu 17-18 st. Celsjusza, nad Zatoką Gdańską do 20 st. C., na Pomorzu 21-22 st. C., w centrum od 23-25 st. C., a najcieplej będzie na południu, gdzie na Dolnym Śląsku będzie do 26 st. C.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i początkowo będzie powoli spadać, po południu zacznie powoli rosnąć.

źródło:

Zobacz więcej