RAPORT:

Selekcjoner Słowaków: Kluczowe było wyeliminowanie Lewandowskiego

Słowacy konsekwentnie realizowany ustalony plan na mecz (fot. Getty Images)

Stefan Tarković, selekcjoner słowackiej reprezentacji, przyznał, że właśnie takiego meczu z Polską się spodziewał, a wygrana była możliwa dzięki wyeliminowaniu z gry Roberta Lewandowskiego. Biało-Czerwoni przegrali w Sankt Petersburgu 1:2 w pierwszym spotkaniu grupowym mistrzostw Europy.

Blamaż na inaugurację. Koszmar Polaków powrócił [SKRÓT]

Mecz otwarcia dla reprezentacji Polski w Euro 2020. Na stadionie w Petersburgu biało-czerwoni mierzyli się ze Słowacją. Zobacz skrót tego spotkania.

Polacy po pierwszej połowie przegrywali 0:1. Gola samobójczego strzelił w 18. minucie bramkarz Wojciech Szczęsny. Po zmianie stron biało-czerwoni szybko doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Karol Linetty. To jednak Milan Skriniar został bohaterem, bo w 69. minucie zapewnił zwycięstwo Słowakom.

„Skriniar zagrał znakomity mecz. Przygotowywaliśmy się na to, by przede wszystkim trzymać Lewandowskiego z dala od bramki i to nam się udało. Przed spotkaniem analizowaliśmy każdy detal gry Polaków. Zauważyliśmy, że grają bardzo dużo lewą stroną i Lukas Haraslin zrobił doskonałą pracę, utrudniając im zadanie” - ocenił Tarković.

Trener przyznał jednocześnie, że ten wynik bardzo dużo dla niego znaczy, ale... „nie oznacza jeszcze, że awansowaliśmy”.

W grupie E grają jeszcze Szwedzi i Hiszpanie. Mistrzostwa Europy potrwają do 11 lipca, a finał rozegrany zostanie na Wembley w Londynie.