SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Pożar w Arizonie nadal się rozprzestrzenia. Zarządzono kolejne ewakuacje

Służby zarządziły kolejną ewakuację kilku obszarów w stanie Arizona z powodu pożaru lasów, który wybuchł 4 czerwca. Rozprzestrzenianiu ognia sprzyjają ekstremalne warunki pogodowe – suche powietrze i wysokie temperatury.

Wielka ewakuacja w USA. Płonie fabryka chemikaliów [WIDEO]

Ogromny pożar w fabryce chemikaliów we wiosce Rockton w stanie Illinois w północno-wschodniej części USA wybuchł w poniedziałek rano. Lokalne...

zobacz więcej

Biuro szeryfa hrabstwa Gila zarządziło ewakuację mieszkańców jednostek osadniczych – El Capitan, Dripping Springs i Beverly Hills. Władze stwierdziły, że pożar zagraża ich życiu.

Wg lokalnych mediów w walkę z pożarem zaangażowało się ponad 900 strażaków. Jak podano, rozprzestrzenianiu ognia sprzyjają ekstremalne warunki pogodowe – suche powietrze i wysokie temperatury.

W komunikatach przypomniano też kierowcom, aby byli czujni w związku ze zwiększoną obecnością strażaków i dużych pojazdów strażackich na drogach. W poniedziałek służby starały się opanować ogień w okolicach drogi stanowej 77 i usiłowały nie dopuścić, aby pożar dalej się rozprzestrzeniał.

Czerwony Krzyż w Arizonie otworzył schronisko dla ewakuowanych mieszkańców.

Incydent ten jest dziesiąty w kolejności największych pożarów w historii stanu Arizona. Ogień wybuchł na wschód od miasta Phoenix i objął do tej pory 36 907 hektarów.

źródło:
Zobacz więcej