RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jan Tomaszewski: Przegraliśmy, bo nie mamy zespołu [WIDEO]

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu grupowym Euro 2020. Polacy rozczarowali na całej linii, a zarzutów pod adresem selekcjonera Paulo Sousy nie krył Jan Tomaszewski. – Cały czas brakuje zgrania. Nie mieliśmy na boisku zespołu, to dlatego Słowacy wygrali – powiedział legendarny bramkarz na antenie TVP Info.

Utracone nadzieje. Piłkarska katastrofa po polsku [OCENY]

Nie ma co lukrować rzeczywistości, nie ma co zaklinać losu: zagraliśmy fatalnie, przegraliśmy zasłużenie, a na piękne słowa Paulo Sousy nikt już...

zobacz więcej

Tomaszewskiemu nie podobają się pomysły ciągłych roszad w obronie. Sousa najpierw zmienił ustawienie na grę trójką z tyłu, na Słowację wyszło czterech nominalnych obrońców. – Brakuje zgrania. Za Nawałki i Brzęczka graliśmy w konsekwentnym ustawieniu, Sousa zmienił schemat, do tego próbował innych rozwiązań personalnych, a to nie służy zgraniu – powiedział.

Najlepszemu bramkarzowi mundialu w RFN w 1974 roku nie podoba się także fakt, że Sousa nie potrafi wykorzystać potencjału Roberta Lewandowskiego. – Nie przekonuje mnie tłumaczenie, że w meczach kadry jest dokładnie kryty przez obrońców, dlatego nie strzela goli. Przecież w Bayernie jest to samo. W meczu z Islandią czy dziś ze Słowacją praktycznie nie miał żadnej sytuacji – dodał.

Jego zdaniem o porażce w pierwszym meczu na Euro 2020 zdecydowały indywidualne błędy. – Pierwszy gol to ewidentne błędy Kamila Jóźwiaka i Bartosza Bereszyńskiego. Dali się ograć jak dzieci. Do tego nie popisał się Szczęsny, który moim zdaniem strzał powinien próbować odbić nogą, a nie ręką. Skończyło się na samobóju – komentował.

Drugą połowę rozpoczęliśmy od błyskawicznego wyrównania i trafienia Karola Linettego. – Złapaliśmy wiatr w żagle i wtedy przyszła czerwona kartka Grzegorza Krychowiaka. Od tego czasu rozpoczęła się dominacja Słowaków, a jej efektem był gol dla rywali – podsumował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej