RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wielka ewakuacja w USA. Płonie fabryka chemikaliów [WIDEO]

Ogromny pożar w fabryce chemikaliów w Rockton w stanie Illinois w północno-wschodniej części USA wybuchł w poniedziałek rano. Lokalne służby zarządziły ewakuację w promieniu ponad 1,5 km. Jak dowiedziało się CNN, jeden strażak został ranny. Przyczyny wybuchu ognia nie są na razie znane.

Wybuch w fabryce amunicji. Są ofiary

Eksplozja w fabryce z materiałami wybuchowymi w miejscowości Casalbordino w prowincji Chieti na wschodzie Włoch – podają włoskie media. Co najmniej...

zobacz więcej

Ogień wybuchł w fabryce firmy Chemtool w Rockton, ok. 15 km na północ od miasta Rockford w pobliżu granicy stanów Illinois i Wisconsin.

„Straż pożarna Rockton zarządziła obowiązkową ewakuację z powodu pożaru fabryki chemicznej – poinformowała policja. Dotyczy ona wszystkich mieszkańców i firm w promieniu jednej mili od terenu incydentu.

Korporacja Lubrizol, która jest właścicielem obiektu, wydała oświadczenie, że pracownikom nie grozi niebezpieczeństwo. „Dzisiaj około 7 rano lokalny personel ratunkowy zareagował na pożar w zakładzie Chemtool firmy Lubrizol w Rockton w stanie Illinois. Potwierdziliśmy, że wszyscy na miejscu są bezpieczni. W tej chwili dbamy o bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników i otaczającej społeczności” – podano w oświadczeniu.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane. Nie wiadomo też, czy płoną jakieś substancje chemiczne.

Na miejsce zdarzenia przyjechało kilka jednostek straży pożarnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej