RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zuchwałe porwania chrześcijan w Nigerii. Wśród ofiar zakonnica

Sprawcy porwań nie są znani (fot. Olukayode Jaiyeola/Nur/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Sprawcy porwań nie są znani (fot. Olukayode Jaiyeola/Nur/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Niezidentyfikowani napastnicy porwali w niedzielę rano siostrę zakonną w miejscowości Dim na Nume Isu na terenie samorządu lokalnego Nwangele w stanie Imo w południowej części Nigerii. Uzbrojeni napastnicy wyprzedzili jadącą samochodem zakonnicę i zmusili do zatrzymania. Porywacze wepchnęli ofiarę do pojazdu, którym uciekli. Jeden z nich poprowadził dalej jej auto. Tak wynika z relacji świadka. Bandyci udali się w nieznanym kierunku.

Uwolniono setki uczniów porwanych przez dżihadystów

344 uczniów porwanych przez dżihadystów z Boko Haram ze szkoły w północno-zachodniej Nigerii zostało uwolnionych – poinformowały władze stanu...

zobacz więcej

Inny naoczny świadek zgłosił porwanie kolejnej wiernej, tym razem w anglikańskim kościele św. Filipa na terenie tego samego stanu. Uzbrojeni napastnicy wtargnęli do parafii w Ohii w połowie nabożeństwa około 7.45 rano i porwali jedną z modlących się kobiet, Ikennę Onwusoroakę. Po ataku przestraszeni ludzie przerwali nabożeństwo i uciekli z kościoła.

W piątek natomiast na rynku Eke Ego w mieście Okwelle na południu Nigerii nieznane osoby, które jechały samochodem typu SUV, uprowadziły Chemiziego Okparę, przewodniczącego oddziału miejskiego związku w Onitszy w stanie Anambra w południowej części tego kraju. Do zdarzenia doszło, gdy mężczyzna wracał do domu po zakupieniu rzeczy na ceremonię pogrzebową teścia swojego brata. Po 48 godzinach porywacze nie nawiązali jeszcze kontaktu z rodziną.

Zobacz także: Nigeryjscy biskupi: kraj jest na skraju upadkuAplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej