RAPORT

Pogarda

Spotkanie Andrzej Duda – Joe Biden w Brukseli

Najnowsze

Popularne

„Rozmowa prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem USA Joe Bidenem odbyła się na zaproszenie strony amerykańskiej” – przekazał prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Do spotkania doszło podczas szczytu NATO w Brukseli.

Andrzej Duda o projekcie deklaracji szczytu NATO

Projekt deklaracji szczytu NATO zawiera stwierdzenia ważne dla Polski – powiedział w Brukseli prezydent Andrzej Duda. Wyraził zadowolenie, że...

zobacz więcej

Krzysztof Szczerski przekazał, że rozmowa odbyła się na zaproszenie strony amerykańskiej i dotyczyła współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego naszego regionu.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda przekazał w rozmowie z mediami, że „oczekuje wzmacniania bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. – Cieszę się, że Polska zostanie państwem ramowym Eurokorpusu – oświadczył.

– Bardzo się cieszę z projektu deklaracji końcowej, nad którym pracowano w ostatnim czasie. Zawiera on kilka bardzo ważnych dla Polski stwierdzeń. Mam nadzieję, że zostanie zaakceptowany przez przywódców państw i rządów w takiej postaci, w jakiej został wynegocjowany – powiedział prezydent.

Obóz Antypis w Rzeszowie. Jak zmienił się stan posiadania opozycji w tym mieście?

Konrad Fijołek wspierany przez opozycję zdobył w Rzeszowie 56,51 proc. głosów. Wynik robi wrażenie – jak każde zwycięstwo odniesione już w...

zobacz więcej

Prezydent o Eurokorpusie


Duda dodał, że oczekuje, „że rzecz jasna będziemy wzmacniać bezpieczeństwo na wschodniej flance”, przy zachowaniu zasady NATO 360 stopni – utrzymywania gotowości Sojuszu do działań na wszystkich kierunkach i odpowiedzi na różnego typu wyzwania.

– Dlatego cieszymy się bardzo, że zostaniemy państwem ramowym Eurokoprusu, ale Eurokorpusu, który także stanowi element NATO i ściśle współdziała z NATO. To jest ochrona różnych interesów bezpieczeństwa, nie tylko na wschodzie, ale także choćby na południu – zauważył.

– Bardzo ważne jest to, byśmy trzymali kwestie bezpieczeństwa na wschodniej flance wysoko i ten trend udaje się utrzymać nadal, aby potencjał Sojuszu przede wszystkim poprzez obecność wojskową zwiększał się – powiedział prezydent Duda.

Wyraził nadzieję, że zostanie poruszony także temat wzmacniania obecności wojskowej Sojuszu na wschodniej flance.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej