RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Profilaktyka 40 plus”. Nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia

Do placówki wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym (fot. Shutterstock/ldutko)
Do placówki wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym (fot. Shutterstock/ldutko)

Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie ws. programu „Profilaktyka 40 plus”. Przewiduje ono, że od 1 lipca każdy Polak powyżej 40. roku życia otrzyma jednorazowy dostęp do pakietu badań diagnostycznych.

Koronawirus w Polsce. Takiej liczby zgonów dawno nie było

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek 14 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 140 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych...

zobacz więcej

– Społeczeństwo, które nie dba należycie o swoje zdrowie, trudniej przechodzi przez epidemię taką jak epidemia koronawirusa, z którą obecnie mamy do czynienia. Większa liczba hospitalizacji czy poważnych komplikacji to często efekt kumulacji chorób, na które cierpi pacjent, będąc tego nieświadomym – zwrócił uwagę minister zdrowia.

– „Profilaktyka 40 plus” ma więc pomóc w odbudowie zdrowia po epidemii, ale też przygotować Polaków na tego typu wydarzenia w przyszłości. Dlatego zadbajmy o nasze zdrowie i skorzystajmy z zaproponowanego projektu profilaktyki – zachęcił Adam Niedzielski.

W celu skorzystania z pakietu badań wystarczy wypełnić ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta, która pozwoli na ocenę czynników ryzyka. Pomoże to wygenerować systemowi zlecenie pakietu badań odpowiedniego dla płci.

Osoby, które nie skorzystają z formularza umieszczonego w IKP, mogą liczyć na wsparcie przez konsultanta w ramach infolinii Domowej Opieki Medycznej.

Zobacz także:

Z badań przewidzianych przez program „Profilaktyka 40 plus” będzie mógł skorzystać każdy uprawniony, który zgłosi się do placówki z dowodem osobistym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej