RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Michał Sz. „Margot” stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Michał Sz. (fot. PAP/Mateusz Marek)
Michał Sz. (fot. PAP/Mateusz Marek)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Michałowi Sz. (mężczyzna twierdzi, że jest kobietą i mówi o sobie „Margot”) w sprawie ataku na działacza fundacji pro-life oraz zniszczenia ciężarówki należącej do fundacji antyaborcyjnej, do czego doszło w czerwcu 2020 roku – dowiedział się portal tvp.info. Aktywiście grozi do pięciu lat więzienia.

„Margot” oskarża liderkę strajków aborcyjnych. „Przemoc o podłożu seksualnym”

Zna ktoś takie uczucie, gdy liderka Strajku Kobiet stosuje na tobie przemoc o podłożu seksualnym? – pyta Michał Sz. „Margot”. Aktywista LGBT takie...

zobacz więcej

Informację potwierdziła w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Jak przekazała Skrzyniarz, akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie 10 czerwca.

Michałowi Sz. „zarzuca się popełnienie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji pro-life".

– Michał S. został oskarżony o to, że 27 czerwca 2020 r. w Warszawie przy ul. Wilczej brał udział w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na dwóch mężczyzn oraz mienie w postaci samochodu należącego do fundacji. Michał S., co ustalono w toku śledztwa dokonał wspólnie i w porozumieniu z dotychczas nieustalonymi osobami uszkodzenia ww. samochodu poprzez przebicie dwóch opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania – powiedziała prokurator.

Wartość wyrządzonej szkody określono na kwotę przekraczającą 6 tys. zł. Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika też, że Sz. „dokonał napaści na wolontariusza fundacji, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na okres nieprzekraczający siedmiu dni”.

– Nadto przemocą zmuszał ww. do zaprzestania rejestrowania całego zdarzenia telefonem komórkowym – dodaje rzeczniczka.

Aktem oskarżenia została objęta również Zuzanna M., której zarzuca się czynny udział w zbiegowisku.

Michałowi Sz. grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Zuzannie M. grozi odpowiedzialność karna do lat trzech.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej