RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w Polsce”

Program Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce; rząd PiS koncentruje się na dwóch aspektach: pracy i infrastrukturze – mówił w poniedziałek w Węgrowie premier Mateusz Morawiecki.

Polski Ład przyspiesza: 10 priorytetów na 100 dni. Konferencja premiera

Polski Ład to wizja rozwoju szybkiego oraz sprawiedliwego, ale to także wizja konkretna i wiarygodna. Chcemy to dziś potwierdzić poprzez...

zobacz więcej

Szef rządu odwiedził Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Podkreślał, że nowy budynek komendy powstał ze środków z programu modernizacji służb mundurowych. Dziękował parlamentarzystom PiS za zaangażowanie w powstanie tego obiektu.

– Dziś mogę stąd, z Węgrowa też powiedzieć, że Polski Ład to właśnie dziesiątki takich strażnic, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne elementy, instrumenty, wyposażenie związane z pracą strażaków PSP, ale także sale edukacyjne, miejsca do uprawiania sportu – mówił Morawiecki.

Dodał, że nowy program Polski Ład to „całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce”.

Morawiecki zdradził amerykańskiej prasie, co było wzorem dla Polskiego Ładu

Straty gospodarcze spowodowane przez pandemię należały w Polsce do najniższych w Europie, zaś rządowi udało się obronić miejsca pracy i zachować...

zobacz więcej

Szef rządu zapewnił, że w ramach Polskiego Ładu budowane będą także m.in. obiekty sportowe oraz infrastruktura drogowa, energetyczna, internetowa, kolejowa, które przyczynią się do rozwoju gospodarczego i poprawią jakość życia.

„ Praca i infrastruktura”


– To bardzo ważne, ponieważ chcemy, żeby Polacy mieszkali tam, gdzie chcą, gdzie oni się urodzili, mają swoją ojcowiznę. Ale do tego potrzebna jest praca i infrastruktura. Rząd PiS koncentruje się na tych dwóch aspektach i z tego chcemy, żebyście państwo nas rozliczali – praca i infrastruktura – powiedział Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że modernizację dróg, budowy poszczególnych obiektów dzięki Polskiemu Ładowi będą wykonywać lokalni przedsiębiorcy, którzy będą zatrudniać lokalnych pracowników. Zapewnił, że Polski Ład ma przełożyć się na ponad 500 tys. nowych miejsc pracy m.in. poprzez przyciąganie inwestorów i rozbudowę infrastruktury.

Zobacz także: Polski Ład. Premier przedstawił propozycje dla rolników [WIDEO] 

Premier przed wizytą w PSP złożył wieniec przy mogile powstańców styczniowych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej