RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Poważna awaria wodociągowa w stolicy. Woda podmywa jezdnię i torowisko

Woda podmywa jezdnię i torowisko (fot. Twitter/@BorkowskMarek)
Woda podmywa jezdnię i torowisko (fot. Twitter/@BorkowskMarek)

W alei Waszyngtona na wysokości numeru 41 doszło do awarii. Woda podmywa torowisko i jezdnię. Ekipa jest już na miejscu – przekazał rzecznik MPWiK Marek Smółka. – Pojawia się pytanie o infrastrukturę. To kolejna taka awaria w stolicy – mówi portalowi tvp.info stołeczny radny PiS Marek Borkowski. – Tymczasem Rafał Trzaskowski woli zajmować się wielką polityką – dodaje.

Poważna awaria w Portoryko. Znaczna część kraju pogrążyła się w ciemnościach

Na skutek pożaru w stacji transformatorowej znaczna część Portoryko pogrążyła się w ciemnościach – poinformował dostawca energii elektrycznej,...

zobacz więcej

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami. Tramwaje i autobusy kierowane są na objazdy.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, „tramwaje linii 9 i 24 w kierunku P+R al.Krakowska i Nowe Bemowo kierowane są: Grochowską, aleją Zieleniecką do Ronda Waszyngtona”.

Autobusy lini 521 jadące w kierunku Szczęśliwic zatrzymują się na wszystkich przystankach w ciągu alei Waszyngtona. Uruchomiona została jednokierunkowa linia zastępcza na trasie Wiatraczna-aleja Waszyngtona-Rondo Waszyngtona.

Czytaj także: Miliony litrów ścieków zrzucają do Bałtyku. Pękła rura
(fot. Twitter/@BorkowskMarek)
(fot. Twitter/@BorkowskMarek)

Obóz Antypis w Rzeszowie. Jak zmienił się stan posiadania opozycji w tym mieście?

Konrad Fijołek wspierany przez opozycję zdobył w Rzeszowie 56,51 proc. głosów. Wynik robi wrażenie – jak każde zwycięstwo odniesione już w...

zobacz więcej

Zdjęcia z miejsca awarii wrzucił do sieci m.in. stołeczny radny PiS Marek Borkowski.

– Sygnał o awarii dostałem od okolicznych mieszkańców. Z tego co mi przekazano, samochody brodzą tam w wodzie, a ruch jest bardzo  utrudniony – relacjonuje w rozmowie z portalem tvp.info.

– Pojawia się pytanie o infrastrukturę. To kolejna taka awaria w stolicy. Działania władz miasta idą niemal wyłącznie w kierunku zwężania ulic, a okazuje się, że istnieje wiele ważniejszych problemów – podkreśla.

Trzaskowski? „Od czasu do czasu pokaże się w Warszawie”


Samorządowiec odnosi się również do ostatnich informacji o tym, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski coraz mniej przebywa w Warszawie. Zamiast tego podróżuje po Sopocie, Rzeszowie, Olsztynie, Zielonej Górze czy Szczecinie.

„Był nieobecny w pracy przez 18 dni roboczych, a wszystkie ww. nieobecności są usprawiedliwione, płatne i zgodne z przepisami prawa” – przekazał nam warszawski ratusz. Prezydent ma do wykorzystania jeszcze 26 dni urlopu – czyli ponad pięć tygodni.

Zobacz także:  Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Fijołek prezydentem miasta

– To pokazuje, że Rafał Trzaskowski woli zajmować się wielką politykę, a Warszawę traktuje po macoszemu. Zdecydowaną większość zadań scedował na swoich urzędników, a oni robią, co chcą. Przedstawiciele różnych urzędów mają wolną rękę, a on tylko od czasu do czasu pokaże się na miejscu – ocenia Marek Borkowski.

Stołeczny radny PiS przypomina, że „kiedyś podobnie zachowywał się Robert Biedroń”. – Zamiast zajmować się Słupskiem, wykorzystywał miasto do tego, aby lansować się na arenie ogólnopolskiej. Główny problem jest taki, że dzieje się to ze szkodą dla mieszkańców – stwierdza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej