RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

MSZ nie może się skontaktować z Trzaskowskim. „Lekceważy wyborców”

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i lider Ruchu Wspólna Polska (fot. Forum/Aleksiej Witwicki)
Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i lider Ruchu Wspólna Polska (fot. Forum/Aleksiej Witwicki)

Portal tvp.info ujawnił, że warszawski ratusz usprawiedliwia Rafałowi Trzaskowskiemu wszystkie dni nieobecności w Warszawie. – Jeździ po Polsce i promuje swój projekt polityczny. Mimo to pobiera pieniądze z kasy samorządowej, zamiast w tym czasie wziąć urlop – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info poseł Jan Mosiński (PiS). Z kolei wiceminister spraw zagranicznych zdradził, że resort od pewnego czasu próbuje skontaktować się z Trzaskowskim ws. kontraktu polskiej firmy z zagranicznym partnerem – bezkutecznie.

Ratusz usprawiedliwił nieobecności Trzaskowskiego. Przed prezydentem stolicy cały urlop

Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Zielona Góra czy Szczecin. To tylko kilka z miast, które w ostatnich tygodniach odwiedził prezydent Warszawy Rafał...

zobacz więcej

Sopot, Rzeszów, Olsztyn, Zielona Góra czy Szczecin. To tylko kilka z miast, które w ostatnich tygodniach odwiedził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. A wakacje dopiero przed nim. Jak się okazało, nieobecności nie są zaliczane do urlopu.

Zdaniem wielu osób Rafał Trzaskowski na liczne wyjazdy powinien wziąć urlop, ale jak przekazał nam ratusz, prezydent stolicy „był nieobecny w pracy przez 18 dni roboczych, a wszystkie ww. nieobecności są usprawiedliwione, płatne i zgodne z przepisami prawa”. Kto prezydentowi wystawia usprawiedliwienia? Sekretarz miasta, którego powołał… sam Trzaskowski.

Zobacz także:  Trzaskowski o walce z hejtem. Zobacz reakcję prezydenta stolicy na wulgarne okrzyki

– Od przegranych wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski uprawia niezrozumiałą dla warszawiaków turystykę polityczną. Lekceważy prawo i lekceważy mieszkańców swojego miasta – komentuje w rozmowie z portalem tvp.info Jan Mosiński.

Poseł PiS ocenia, że „stolica ma całą masę problemów, a gospodarz nie chce się nimi zajmować”. – Jeździ po Polsce i promuje swój projekt polityczny. Mimo to pobiera pieniądze z kasy samorządowej. Skoro chce się spełniać politycznie ma do tego pełne prawo, ale powinien w tym czasie wziąć urlop. To co wyczynia, to pogarda dla warszawiaków – komentuje.

Wiceszef MSZ o Trzaskowskim: Prezydent jest zajęty

Obóz Antypis w Rzeszowie. Jak zmienił się stan posiadania opozycji w tym mieście?

Konrad Fijołek wspierany przez opozycję zdobył w Rzeszowie 56,51 proc. głosów. Wynik robi wrażenie – jak każde zwycięstwo odniesione już w...

zobacz więcej

Teraz tekst portalu tvp.info udostępnił w sieci wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Jak napisał, „od dwóch tygodni w imieniu MSZ usiłuje skontaktować się z Rafałem Trzaskowskim w sprawie istotnej dla utrzymania zaangażowania polskiej firmy w kontrakt z zagranicznym partnerem”.

Zobacz także:  Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Fijołek prezydentem miasta

„50 miejsc pracy, dla budżetu państwa kilka milionów złotych. Prezydent jest zajęty” – napisał Szynkowski vel Sęk.

Wulgarne hasła. Jak zareagował Trzaskowski?

Staroń coraz bliżej zostania RPO. Zdradza kulisy: Gowin gra nie fair

Już we wtorek posłowie mają zdecydować, kogo wybiorą na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Po decyzji, jaka zapadła w ostatnich dniach w Sejmie,...

zobacz więcej

Co ciekawe, również w ostatnich dniach Rafał Trzaskowski nie przebywał w Warszawie, lecz w Gdańsku. Zachęcał tam do likwidacji TVP i promował swój projekt polityczny Campus Polska.

Podczas wystąpienia w centrum miasta mówił o „hejcie, który doprowadził do śmierci Pawła Adamowicza”. – Z takim hejtem trzeba walczyć – kontynuował, a w tym czasie zza jego pleców słychać było wulgarne hasła „je*** PiS”. Jak zareagował prezydent stolicy? Z szerokim uśmiechem odparł: „Widzę, że reakcje są bardzo żywe… i pozytywne”.

Zobacz także:  Wiec PO w Gdańsku. Kamery uchwyciły zachowanie Nitrasa i Pomaski [WIDEO]

– Wystąpieniem w Gdańsku pokazał szczyt hipokryzji – uważa Jan Mosiński. – Trzaskowski sugerował, że Pawła Adamowicza zabił hejt. Ppowoływanie się na osoby nieżyjące w walce politycznej jest nikczemne – stwierdza.

Szokujące słowa Trzaskowskiego. „Przypadek niezamierzonej szczerości”

Musimy odzyskać dla nas Trybunał Konstytucyjny, Krajową Radę Sądownictwa i prokuraturę – mówił Rafał Trzaskowski na wiecu w Gdańsku. – Jedynym...

zobacz więcej

W rozmowie z portalem tvp.info Mosiński podkreśla, że gdy polityk PO mówił o walce w sprawie kultury słowa i zwalczania hejtu, „za jego plecami zwolennicy krzyczeli wulgarne hasła”.

– Zamiast ich skrytykować, tylko się uśmiechał. Gdyby faktycznie hejt mu przeszkadzał, zacząłby od swojej frakcji i eliminowałby „dożynanie watahy”, dzielenie Polaków na moherów i niemoherów czy wyzywanie od „szarańczy”. Platforma Obywatelska prowadzi w ten sposób swoją politykę, a Rafał Trzaskowski się w to wpisuje – komentuje Mosiński.

– Co więcej, o ile mnie pamięć nie myli, to Rafał Trzaskowski zatrudniał w strukturach warszawskiego ratusza człowieka odpowiedzialnego za ściek nazywany SokiemzBuraka. Ta sama osoba jest opłacana ze środków Platformy Obywatelskiej. To obłuda i hipokryzja najwyższego poziomu. Nie wiem, dlaczego Trzaskowski czyni takie piłatowe gesty. Fakty przeczą temu, co próbuje zasugerować – dodaje.

Morawiecki złożył kwiaty przed pomnikiem Jana Olszewskiego

Premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty przed pomnikiem Jana Olszewskiego w podwarszawskim Okuniewie. Pierwszy w Polsce pomnik byłego szefa rządu...

zobacz więcej

Trzaskowski w Gdańsku: mam plan odbudowy Rzeczypospolitej


Z kolei sam Rafał Trzaskowski przekonywał w weekend w Gdańsku, że „zmiana, która jest w Polsce potrzebna, to nie nowe partie i twarze”. – Ta zmiana musi się zacząć w nas. Dziś Polska potrzebuje planu odbudowy. Mam taki plan i będę go prezentował w najbliższych miesiącach – zaznaczył.

Podkreślił, że plan odbudowy Rzeczypospolitej musi się opierać na wartościach, na prawdzie, na równości i sprawiedliwości.

– Musimy zrobić wszystko, by odbudować zaufanie do państwa. Dlatego, że bez zaufania do naszego państwa i bez odzyskania szacunku do państwa, trudno nam będzie naprawiać Rzeczpospolitą. Dlatego zbieramy podpisy pod petycją o likwidacji TVP Info – tłumaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej