RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent komentuje fake newsa o ślubie swojej córki. „Zaproszenia nie dostałem...”

Kinga Duda i prezydent Andrzej Duda (fot. Forum/ArtService/Tomasz Jagodzinski)
Kinga Duda i prezydent Andrzej Duda (fot. Forum/ArtService/Tomasz Jagodzinski)

W mediach huczy od plotek na temat ślubu córki prezydenta Kingi Dudy. Padła nawet data – uroczystość miałaby się odbyć już w czerwcu. Do plotek na Twitterze odniósł się sam prezydent. „Cyrk” – komentuje.

Kinga Duda zabrała głos ws. aborcji

„Nie mogę pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wyrok Trybunału Konstytucyjnego” – napisała na Twitterze córka prezydenta RP Kinga...

zobacz więcej

O rzekomej dacie ślubu Kingi Dudy pisała m.in. „Gazeta Wyborcza”. Według doniesień tego medium „plany małżeńskie córki prezydenta miały przesądzić o zmianie limitu gości na weselach”.

„Na internetowych forach ślubnych krąży niepotwierdzona oficjalnie informacja, że w czerwcu w Niepołomicach córka prezydenta wychodzi za mąż. W branży weselnej też się o tym mówi, choć nie wiem, czy są to tylko pogłoski, czy prawda. Ci, którzy są tego pewni, wieszczą, że po tym wydarzeniu limit gości weselnych może się obniżyć” – powiedziała „GW” Ilona Jabłońska, organizatorka wesel i ślubów.

Plotki z „Wyborczej” szybko przejęły tabloidy. Do tych doniesień odniósł się na oficjalnym koncie na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Z ironią napisał, że o dacie ślubu córki nic nie wie.

„Kinga wczoraj się mnie pyta, czy wiem, z kim ma być ten ślub, o którym piszą. A ja z pretensjami do Niej, że zaproszenia nie dostałem, na ten ślub, o którym piszą. Cyrk...” – czytamy.

Kinga Duda, tak jak jej ojciec, pochodzi z Krakowa, ma 26 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej