RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szokujące słowa Trzaskowskiego. „Przypadek niezamierzonej szczerości”

Musimy odzyskać dla nas Trybunał Konstytucyjny, Krajową Radę Sądownictwa i prokuraturę – mówił Rafał Trzaskowski na wiecu w Gdańsku. – Jedynym podsumowaniem oddającym sens słów Trzaskowskiego było tych osiem gwiazdek – ocenił w programie „#Jedziemy” wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Nowy sondaż o Tusku. Zaskakujące wyniki badania

Polacy nie chcą powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki i nie widzą w nim przyszłego lidera opozycji – wynika z nowego sondażu Instytutu...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski mówił w sobotę w Gdańsku o konieczności odpolitycznienia wszystkich instytucji, które – jak stwierdził – zostały zawłaszczone przez PiS. Wymienił wśród nich TK, KRS i prokuraturę.

Musimy odzyskać dla nas te instytucje, bo bez tego trudno mówić o prawdzie – przekonywał.

O komentarz do słów Trzaskowskiego pytany był w TVP Info wiceminister infrastruktury Marcin Horała. W ocenie polityka PiS wiceszef PO powiedział „o dwa zdania więcej, niżby chciał”. – To przypadek niezamierzonej szczerości – stwierdził.

– Pamiętam te zamierzchłe czasy, kiedy rządziła Platforma Obywatelska i wiem, że wtedy absolutnie wszystko należało do tamtej strony obozu; wszystkie duże telewizje, ośrodki opinii. To taka specyfika, że jak rządzą liberałowie, to musi być 100 proc. ich, a jak rządzi prawica, to dopuszcza, że w wymiarze społecznym nawet nie 50 proc. różnego rodzaju ośrodków opinii i mediów – ocenił.

Trzaskowski o walce z hejtem. Zobacz reakcję prezydenta stolicy na wulgarne okrzyki

Rafał Trzaskowski sobotę spędził w Gdańsku.

zobacz więcej

Horała dodał, że teraz część mediów „sprzyja rządowi, ale większość jest opozycyjna”.

I to jest ta sól w oku, czego otwarty liberalny umysł znieść nie może, że gdzieś w przestrzeni publicznej funkcjonują poglądy, z którymi się nie zgadza, że na taką masową skalę do masowego widza docierają myśli, które są mu obce; on chciałby tego zakazać, by nikt nie psuł krajobrazu i debaty publicznej nie zgadzając się z tym, co mówi Rafał Trzaskowski – powiedział Horała.

Na koniec stwierdził, że jedynym podsumowaniem oddającym sens słów Trzaskowskiego „było tych osiem gwiazdek”. – Bo z punktu widzenia prawnego czy politologicznego stwierdzenie, że trzeba odpolitycznić państwo, nie ma sensu, bo co do swojej istoty państwo jest instytucją polityczną – powiedział.

– Jeżeli ktoś mówi coś takiego, to znaczy, że nic nie mówi. To pewien efekt tła, bo chodzi tylko o to, żeby nienawidzić PiS i powiedzieć każdą bzdurę, żeby to osiągnąć – podsumował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej