RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Według sondażu exit poll Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa

Wspólnego kandydata opozycji poparła większość głosujących (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Wspólnego kandydata opozycji poparła większość głosujących (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Popierany przez opozycję – KO, PSL, Lewicę i Polskę 2050 – Konrad Fijołek uzyskał, według sondaży exit, poll 55,8 proc. głosów w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Jeśli te wyniki się potwierdzą, oznacza to, że Fijołek obejmie stanowisko zwolnione w lutym przez dotychczasowego włodarza miasta, Tadeusza Ferenca.

Wybory w Rzeszowie: kandydaci na prezydenta miasta. Co mówią sondaże?

Kto zostanie nowym prezydentem Rzeszowa? Ponad cztery miesiące trwała rywalizacja przed wyborami na prezydenta tego miasta. W niedzielę mieszkańcy...

zobacz więcej

Wśród pozostałych kandydatów największe poparcie uzyskała popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka, Ewa Leniart, na którą zagłosowało 25,1 proc. wyborców.

Kandydat Konfederacjiposeł Grzegorz Braun przekonał do siebie 9,8 proc. głosujących.


9,3 proc. chciało, by prezydentem miasta został wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który kandydował z poparciem Solidarnej Polski, Porozumienia, oraz byłego prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Ferenc złożył rezygnację ze stanowiska 10 lutego 2021 r. po tym, jak przechorował COVID-19.
Sondaż exit poll to badanie przeprowadzane przez ankieterów podczas głosowania wśród osób, które właśnie opuszczają lokal wyborczy. W Rzeszowie wykonał je Instytut Badań Samorządowych. Ogłoszone bezpośrednio po zamknięciu lokali wyborczych o godzinie 21. dane pochodzą z godziny 19.30.

Oficjalne rezultaty wyborów poznamy najprawdopodobniej jutro rano.

Przeczytaj także: Zasłynął bluzgami w sieci. Został kandydatem opozycji na prezydenta

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej