SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Koronawirus we Włoszech. Odnotowano najniższą dobową liczbę zmarłych od początku roku

Liczba zmarłych z powodu koronawirusa (fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIAN)
Liczba zmarłych z powodu koronawirusa (fot. PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIAN)

Najniższą w tym roku liczbę 26 zmarłych na COVID-19 w ciągu doby we Włoszech zanotowano w niedzielę. W wielkich regionach, takich jak Lacjum czy Wenecja Euganejska, żadnego zgonu nie zarejestrowano od soboty, po raz pierwszy od ponad dziewięciu miesięcy.

Rosja: nagły wzrost zachorowań na COVID-19. Szczyt dopiero nastąpi

Ponad 13,5 tys. nowych zachorowań na COVID-19 odnotowano w sobotę w Rosji, która jest piątym dniem gwałtownego wzrostu liczby nowych infekcji....

zobacz więcej

Władze stołecznego Lacjum odnotowały, że minęło 500 dni od pierwszego alarmu z powodu koronawirusa, gdy zakażenie wykryto u dwojga przybyłych do Rzymu turystów z chińskiego miasta Wuhan. Niedziela, jak podkreślono, jest pierwszym dniem od 18 września ub.r., gdy nikt w tym regionie nie zmarł na COVID-19.

W Wenecji Euganejskiej takiego dnia nie było od 6 sierpnia 2020 r.

Łączna liczba zmarłych w kraju chorych z COVID-19 przekroczyła 127 tysięcy. Według danych ministerstwa zdrowia minionej doby stwierdzono 1390 nowych zakażeń w 134 tysiącach wykonanych testów. To oznacza, że 1 procent z nich dał wynik pozytywny.

Dotychczas koronawirusa wykryto u ponad 4,2 mln osób, z których prawie 4 mln wyzdrowiały. W szpitalach zwolniło się następnych ponad 120 łóżek.

Czytaj także: We Francji wykryto ognisko indyjskiego wariantu COVID-19

źródło:

Zobacz więcej