RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Znamy nieoficjalny termin kolejnego spotkania Budki z Tuskiem

Były premier Donald Tusk i lider PO Borys Budka (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Były premier Donald Tusk i lider PO Borys Budka (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Do spotkania lidera PO Borysa Budki z b. premierem Donaldem Tuskiem dojdzie w poniedziałek, w godzinach popołudniowych – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w Platformie Obywatelskiej.

Lubnauer zaatakowała TVP. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała

Była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer zaatakowała TVP za dobór gości w programie. „7 panów rozmawia o polityce” – skomentowała, dodając z...

zobacz więcej

O zamiarze spotkania z szefem Platformy mówił w TVN24 sam Tusk. Według niego tematem rozmowy ma być kwestia wzmocnienia Platformy i opozycji. W ostatni piątek Budka zasugerował, że do spotkania dojdzie w ten poniedziałek.

Informację tę potwierdził w niedzielę PAP jeden ze współpracowników szefa Platformy. Dodał, że do spotkania ma dojść „w godzinach popołudniowych”. Nie chciał zdradzić ani miejsca rozmowy, ani szczegółów dotyczących planowanych wspólnych aktywności Borysa Budki i Donalda Tuska. Nie wykluczył jednak, że informacje te zostaną przekazane jeszcze przed poniedziałkowym spotkaniem.

Lider PO podkreślał podczas piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach (woj. śląskie), że będzie to kolejne jego spotkanie z Tuskiem. – My spotykamy się dosyć regularnie, odkąd zostałem szefem Platformy – w Warszawie, w Gdańsku czy w Brukseli – mówił. – Ja, ceniąc Donalda Tuska, jego wiedzę, doświadczenie, zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę – dodał.

Budka zapowiedział, że będzie namawiał Tuska do tego, „by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę”. – Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, (byłym) szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca – stwierdził przewodniczący PO.

PO zmienia strategię ws. zarzutów Grodzkiego. „Byłam zaskoczona”

Małgorzata Kidawa-Błońska ujawniła, że według PO sprawa prokuratorska przeciw marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu powinna być prowadzona dopiero za...

zobacz więcej

Jak dodał Budka, obaj porozmawiają również o piłce nożnej. – To będzie dzień meczu Polski ze Słowacją (poniedziałek - PAP), więc jeszcze będzie dużo takich tematów – zaznaczył Budka.

Powrót Tuska?


Od niedawna media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w ubiegły piątek w TVN24 powiedział, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, „żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce”.

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO „jako partia odpowiedzialnego centrum” jest absolutnie niezbędna, „jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych”.

CZYTAJ TAKŻE: Zaskakujący scenariusz ws. Tuska. Chodzi o wybory 2025

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej