RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lubnauer zaatakowała TVP. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała

Katarzyna Lubnauer domaga się parytetów wśród gości telewizyjnych (fot. arch.PAP/Marcin Obara)
Katarzyna Lubnauer domaga się parytetów wśród gości telewizyjnych (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubanuer zaatakowała TVP za dobór gości w programie. „7 panów rozmawia o polityce” – skomentowała, dodając z ironią, że „kobiety pewnie gotują obiad”. O jednym najwyraźniej zapomniała: kto decyduje i wyznacza przedstawicieli partii do udziału w programie „Woronicza 17”. W odpowiedzi przypomniał o tym posłance KO szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

Jak za czasów PO-PSL „Gazprom budowano”. Wpadka Lubnauer [WIDEO]

Była szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer skrytykowała premiera Mateusza Morawieckiego za spotkanie z Viktorem Orbanem i Matteo Salvinim. – Dużo...

zobacz więcej

W niedzielę w programie „Woronicza 17” w studiu Telewizji Polskiej m.in. o wyższości krajowej konstytucji nad prawem unijnym dyskutowali politycy: wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, europoseł Zbigniew Kuźmiuk z PiS, szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot oraz posłowie: Paweł Bejda z PSL, Krzysztof Gawkowski z Lewicy oraz Zbigniew Konwiński reprezentujący Koalicję Obywatelską.

Lubnauer niezadowolona, bo wysłali mężczyznę do TVP


„7 panów rozmawia o polityce. Kobiety pewnie gotują obiad?” – w ten sposób Katarzyna Lubnauer skomentowała skład gości w studiu i prowadzącego rozmowę Krzysztofa Ziemca.

Jak jednak przypomina – o czym najwyraźniej zapomniała posłanka KO – szef TAI, to biura prasowe partii wyznaczają swoich przedstawicieli i decydują, który polityk wystąpi w którym programie. „Koalicja Obywatelska zamiast posła Konwińskiego nie wyznaczyła którejś z posłanek. Stale zapraszamy panie do debaty!” – podkreślił Olechowski. Lubnauer uważa jednak, że wydawcy programu TVP powinni w takim razie zaprosić kobiety... z innych partii. „Dziś z KO w programach była równowaga 2 kobiety i 2 mężczyzn” – podsumowała. Zobacz także: Gorąca dyskusja w „Woronicza 17”. Gawkowski do wiceministra: Będziesz pan siedział w więzieniu
teraz odtwarzane
Bruksela chce, by Morawiecki się wycofał. Polityk przypomniał wyroki TK z 2005 i 2011 roku

źródło:
Zobacz więcej