RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bezpieczny wypoczynek. Wojewoda małopolski apeluje, aby się szczepić

Plenerowy punkt szczepień na Krupówkach w Zakopanem (fot. PAP/G.Momot)
Plenerowy punkt szczepień na Krupówkach w Zakopanem (fot. PAP/G.Momot)

Szczepienia to powrót do normalności, do możliwości wyjazdów na wakacje i bezpiecznego odpoczynku - podkreślił w niedzielę w Krynicy-Zdroju wojewoda małopolski Łukasz Kmita. W turystycznych miastach Małopolski trwa weekendowa akcja „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”.

Luzowanie obostrzeń: więcej osób nie tylko w kościołach. Ważne zmiany dla turystów [WIDEO]

Od 13 czerwca więcej osób będzie mogło uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Limit zostanie podniesiony do połowy miejsc – zapowiedział...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Podczas akcji jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson można zaszczepić się na  Pustyni Błędowskiej, w Krynicy-Zdroju, Szczawnicy i Zakopanem.   

Razem jesteśmy silniejsi  


  – Hasło razem jesteśmy silniejsi to wezwanie do współodpowiedzialności, tworzenie powszechnych punktów szczepień, gdzie mieszkańcy w dowolnym momencie mogliby szybko i sprawnie się zaszczepić. Część Polaków odkładała decyzję o szczepieniu mówiąc, że może później, może na wakacjach, może w innym miejscu i wyszliśmy naprzeciw tym osobom – mówił wojewoda podczas briefingu prasowego na krynickim deptaku.

W sobotę w czterech mobilnych punktach szczepień w Małopolsce zaszczepiło się prawie 1,3 tys. osób.

Według Kmity, „żeby nie myśleć o czwartej fali pandemii musimy w jak największym stopniu się zaszczepić ”. Wojewoda zaapelował do wszystkich, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o zaszczepieniu się. 

Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów?   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej