SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Klepacka sprzedała swój medal, by pomóc Polce z Ukrainy [WIDEO]

W marcu Zofia Klepacka zdobyła brąz na mistrzostwach Europy (fot. arch.PAP/B.Zborowski)
W marcu Zofia Klepacka zdobyła brąz na mistrzostwach Europy (fot. arch.PAP/B.Zborowski)

Piękny gest Zofii Noceti-Klepackiej. Polska windsurferka sprzedała swój medal, by pomóc chorej na Parkinsona Polce z Ukrainy. Wzruszające nagranie ze spotkania dwóch kobiet trafiło do mediów społecznościowych.

Zofia Klepacka: Przekonałam kobietę, aby nie usuwała dziecka

Polska windsurferka Zofia Klepacka podzieliła się ze słuchaczami Radia Warszawa historią o kobiecie, która zamierzała dokonać aborcji. Dzięki ...

zobacz więcej

35-letnia zawodniczka jest medalistką olimpijską i wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy. Teraz postanowiła sprzedać jeden ze swoich medali i wesprzeć znajdującą się w trudnej sytuacji Polkę.

Po sprzedaży trofeum odwiedziła rodaczkę, by przekazać jej dobre wieści i pozyskane środki. Chora na Parkinsona Polka podczas spotkania powiedziała, że marzy o wózku inwalidzkim, ponieważ obecnie ze względu na stan zdrowia większość czasu spędza w łóżku. Klepacka obiecała pomoc w tej sprawie.

Wideo dokumentujące odwiedziny sportsmenki u chorej rodaczki z Ukrainy zostało zamieszczone w mediach społecznościowych.To kolejny już taki gest Zofii Noceti-Klepackiej. Gdy w 2012 roku podczas igrzysk olimpijskich w Londynie zdobyła brązowy medal, wystawiła go na licytację, a pieniądze przekazała chorej na mukowiscydozę Zuzi. Wkrótce okazało się, że osobą, która kupiła medal, był Jan Kulczyk. Biznesmen również okazał się wspaniałomyślny i oddał medal zawodniczce.

CZYTAJ TAKŻE: Zofia Klepacka zdobyła brąz w mistrzostwach Europy

źródło:
Zobacz więcej