RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dyrektor sportowy Interu o stanie Eriksena: Wiemy, co się stało. Przecina spekulacje

Giuseppe Marotta o stanie zdrowia Christiana Eriksena (fot. PAP/EPA/W.Rattay, Alessandro Sabattini/Getty Images)
Giuseppe Marotta o stanie zdrowia Christiana Eriksena (fot. PAP/EPA/W.Rattay, Alessandro Sabattini/Getty Images)

Sytuację zdrowotną gwiazdy reprezentacji Danii skomentował dyrektor sportowy Interu Mediolan, gdzie gra Christian Eriksen. Piłkarz w sobotnim meczu z Finlandią zasłabł w końcówce pierwszej połowy. – Nasi lekarze skontaktowali się z Duńską Federacją i wiemy, co się stało – mówi Giuseppe Marotta. Przecina też spekulacje dotyczące możliwych związków dramatycznego wydarzenia z koronawirusem czy szczepieniem przeciw COVID-19 zawodnika.

Murem za Eriksenem. Fantastyczna postawa duńskich piłkarzy

Dobre wieści dochodzą z Kopenhagi. Christian Eriksen, który miał zawał serca w trakcie meczu Dania – Finlandia, został przetransportowany do...

zobacz więcej

29-letni Eriksen, najbardziej znany duński piłkarz ostatnich lat, zasłabł tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania rozgrywanego w Kopenhadze na ME 2020. Bez kontaktu z rywalem osunął się na murawę. Zanim dobiegły do niego służby medyczne, pierwszej pomocy udzielił mu kapitan zespołu Simon Kjaer. Na murawie pojawiła się partnerka zawodnika.

Eriksen nie miał koronawirusa


Eriksen długo był reanimowany na murawie, a potem zwieziono go na noszach i przetransportowano do szpitala. Akcja powiodła się, zawodnik – jak wykazały badania – przeszedł zawał serca, ale odzyskał świadomość. Jego stan jest stabilny, oddycha samodzielnie.

Spekulacje o możliwych skutkach przejścia zakażenia koronawirusem przeciął krótko po zdarzeniu lekarz Interu. Także prezes sportowy klubu gwiazdy reprezentacji Danii, Giuseppe Marotta, zapewnia: Eriksen absolutnie nie miał koronawirusa.

– Nie był też zaszczepiony. Jest oczywiste, że musimy ustalić, co się stało. Nie będę teraz wchodzić w szczegóły, ale nasi lekarze skontaktowali się z Duńską Federacją i wiemy, co się stało, jednak z szacunku nie chcemy w to wchodzić – powiedział dyrektor Interu Mediolan, cytowany przez fcinternews.it. Spotkanie zostało wznowione po prawie dwóch godzinach – Dania przegrała z Finlandią 0:1.

Wielu kibiców i komentatorów zastanawiało się, dlaczego po tak traumatycznych przeżyciach zawodnicy wrócili do rozgrywania meczu. Więcej informacji w artykule, w którym opisujemy, jakie możliwości dawała im UEFA.

Zobacz także: Mecz w cieniu dramatu. Sensacja w Kopenhadze [SKRÓT]
teraz odtwarzane
Euro 2020, grupa B: Dania – Finlandia [SKRÓT]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej