SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

„Królowa Warszawy” na wystawie w Zamku Królewskim [WIDEO]

Niezwykłą różę, wyhodowano specjalnie dla uczczenia 50. rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego. Królową Warszawy jeszcze dziś  można zobaczyć na Królewskiej Wystawie Kwiatów  „Muzeum w zgodzie z naturą”. Potem mieszkańcy będą mogli ją podziwiać wyłącznie w zamkowych ogrodach. Nasza dziennikarka Anna Popek była na oficjalnej uroczystości nadania imienia zamkowej róży.

Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Wystawy owoców, kwiatów i warzyw, uliczna parada i koncerty – to atrakcje dwudniowego 35. Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, które w weekend odbywać...

zobacz więcej

Różę „Królowa Warszawy” wyhodował Łukasz Rojewski. Królewska odmiana jest mrozoodporna. Jest różą rabatową ale świetnie nadaje się też do kompozycji kwiatowych. Zachwyca przepięknym porcelanowo-magnoliowym kolorem. Zaznaczył to sam hodowca: „to, co dodaje jej uroku to ten piękny kolor”.   – Od dołu płatki mają właśnie kolor magnoliowy, a gdy róża jest już dojrzała w pełnym otwarciu, to zmienia kolor na perłowy – mówił.

Hodowla trwała 10 lat  


  Hodowla „Królowej Warszawy” trwała 10 lat i przy okazji okazało się też, że jest ona „bardzo kapryśnym kwiatem”. Nie wzeszła w pierwszym roku tylko dopiero dwa lata po wysianiu. – Ale opłacało się czekać – przyznał Łukasz Rojewski.

Wczoraj odbyła się oficjalna uroczystość nadania imienia zamkowej róży.

Królewską wystawę kwiatów będzie można zwiedzać jeszcze dziś (13 czerwca) w godzinach 10-20.

Zobacz także: Przepis na dobre życie 

źródło:
Zobacz więcej