RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Murem za Eriksenem. Fantastyczna postawa duńskich piłkarzy

Duńscy piłkarze zasłaniają reanimowanego Christiana Eriksena (fot. Getty Images)
Duńscy piłkarze zasłaniają reanimowanego Christiana Eriksena (fot. Getty Images)

Dobre wieści dochodzą z Kopenhagi. Christian Eriksen, który miał zawał serca w trakcie meczu Dania – Finlandia, został przetransportowany do szpitala, a jego stan jest stabilny. Na oklaski zasługuje postawa kolegów 29-letniego zawodnika, którzy zasłonili interwencję służb medycznych.

Kontrowersyjna decyzja. Mecz Danii z Finlandią kontynuowany!

Władze UEFA, po rozmowach z piłkarzami, trenerami i przedstawicielami obu federacji, podjęły decyzję o kontynuowaniu meczu Danii z Finlandią....

zobacz więcej

To były chwile grozy na Parken Stadium. Christian Eriksen w pewnym momencie padł na murawę i nie dawał oznak życia. Lekarze wbiegli na boisko i walczyli o jego życie. Wszyscy przeczuwali najgorsze. Piłkarze Finlandii byli oszołomieni, pojawiły się łzy w oczach. Trybuny zamarły.

Koledzy Eriksena też byli przerażeni, ale zachowali więcej zimnej krwi. Otoczyli kolegę, żeby zasłonić moment reanimacji. Duńskie media podały, że Simon Kjaer upewnił się, że jego kolega nie zakrztusił się językiem, ułożył go we właściwej pozycji i oddał w ręce lekarzy.

Na murawie pojawiła się także partnerka Eriksena, Sabrina Kvist Jensen, która mogła liczyć na wsparcie Kaspra Schmeichela i Kjaera. Kapitan Duńczyków znów pokazał klasę, pocieszając i uspokajając narzeczoną przyjaciela. W trudnej sytuacji zachował się najlepiej jak mógł.
Simon Kjaer pociesza partnerkę Christiana Eriksena (fot. Getty Images)
Simon Kjaer pociesza partnerkę Christiana Eriksena (fot. Getty Images)

To był moment, w którym piłka nożna schodzi na dalszy plan, a duńscy piłkarze pokazali, że są jak jedna, wielka rodzina.

Co ciekawe Duński Związek Piłki Nożnej poinformował, że spotkanie zostanie wznowione jeszcze w sobotę, o godz. 20:30. To bardzo kontrowersyjna decyzja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej