SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Dobre wieści z Danii. Nowe informacje w sprawie Eriksena

(fot. Getty Images)

Christian Eriksen zasłabł pod koniec pierwszej połowy meczu Danii z Finlandią na mistrzostwach Europy. Po trwającej kilkanaście minut reanimacji, odzyskał przytomność. Jak informują duńskie media, jego stan jest stabilny. Przyczyną zasłabnięcia miał być atak serca.

Eriksen padł na murawę bez kontaktu z rywalem. Natychmiast przerwano grę, mecz kilka chwil później zawieszono.

Koledzy z reprezentacji utworzyli krąg, "odcinając" widok z trybun na leżącego piłkarza. Po trwającej kilkanaście minut walce o życie, 29-latka zabrano ze stadionu. Dziennikarze duńskiej telewizji DR1, a także niemieckiego "Kickera" informują, że piłkarza udało się uratować, a po przewiezieniu do szpitala jego stan ustabilizował się. Fotograf agencji Reuters widział, że Eriksen podniósł rękę. Internet obiegło też zdjęcie wykonane przez jednego z kibiców, wlewające nadzieję w serca fanów i rodziny piłkarza.
Czekamy na oficjalny komunikat w sprawie. Publiczność została poproszona o pozostanie na stadionie do godz. 19:45.