RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wakacje 2021. Od północy letni rozkład jazdy pociągów

Wchodzi w życie wakacyjny rozkład na kolei (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)
Wchodzi w życie wakacyjny rozkład na kolei (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)

O północy z soboty na niedzielę wejdzie w życie letni rozkład jazdy pociągów. Przewoźnicy zapowiadają więcej połączeń do popularnych wakacyjnych kurortów. Zwiększy się też częstotliwość kursowania na innych trasach.

Bezpieczne wakacje z parą prezydencką

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, spotkanie przedstawicieli kilkunastu służb i instytucji, którzy zapoznawali dzieci z zasadami...

zobacz więcej

Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, pociągami należącymi do tego przewoźnika będzie się można dostać do większości wakacyjnych miejscowości. Wśród nich wymienił Hel, Juratę, Władysławowo, Ustkę, czy Kołobrzeg. W sezonie letnim pociągi znów będą kursować na trasie do Zakopanego.   

Szybciej na wakacyjny wypoczynek


  W sumie przewoźnik w czasie wakacji uruchomi ponad 420 pociągów w ciągu doby. Według prezesa PKP Intercity na niektórych trasach skróci się czas podróży. Chodzi między innymi o trasy Kraków-Katowice i Lublin-Warszawa. Czas przejazdu na tej ostatniej skróci się z ponad dwóch godzin i 30 minut do dwóch godzin i dziewięciu minut.

Zamiast ośmiu par połączeń pojawi się 11. Więcej pociągów pojawi się także na trasie Kraków-Katowice. Dziś jest to dziesięć par, od czerwca będzie ich 18.

„Przystanek Slow Food” i znane seriale w nowej jakości – startuje letnia ramówka kanału TVP HD

Nowy program kulinarny: „Przystanek Slow Food” oraz maratony kultowych polskich seriali po rekonstrukcji cyfrowej – to niektóre z propozycji...

zobacz więcej

Nowe połączenie z Warszawy do Hajnówki


  W rozkładzie pojawi się między innymi zupełnie nowe, bezpośrednie połączenie z Warszawy do Hajnówki. Nowy rozkład, to także nowe przystanki i stacje. Jak poinformował Tomasz Gontarz z zarządu PKP Intercity, zakończenie prac modernizacyjnych na niektórych odcinkach umożliwi zwiększenie dostępu do kolei. 

Jednym z uruchomionych przystanków jest Łódź Retkinia,
 który umożliwi szybki dostęp do kolei około 70 tysiącom mieszkańców tego rejonu.  

Wagony combo


    W czasie wakacji będzie można korzystać z wagonów combo, które są przystosowane do potrzeb rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Takie wagony pojawią się między innymi na trasach z Wrocławia i Krakowa do Gdyni.

Zobacz także: „Afrykański upał nadciąga nad Polskę. Prognoza długoterminowa na czerwiec i wakacje” 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej