RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pogryziona przez amstaffa 3,5-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

Amstaff pogryżł 3,5-letnią dziewczynkę w Lubuskim (fot. Shutterstock/Monika Chodak)
Amstaff pogryżł 3,5-letnią dziewczynkę w Lubuskim (fot. Shutterstock/Monika Chodak)

Z ranami twarzy i ręki trafiła do szpitala 3,5-letnia dziewczynka, która została pogryziona przez 11-miesięcznego psa rasy amstaff w Nowogrodzie Bobrzańskim, w pow. zielonogórskim – poinformowała PAP Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Dziecko wypadło z okna. Zagryzły je pitbulle

Prokuratura przejęła śledztwo ws. makabrycznej śmierci trzyletniego chłopca. Dramat rozegrał się w środę w Elizabeth (USA) – chłopiec wpierw wypadł...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w sobotę na jednej z posesji. Do jej właścicieli przyszyli na przyjęcie znajomi z córeczką. Dziewczynka bawiła się na podwórku z młodym amstaffem należącym do gospodarzy. W pewnym momencie dorośli usłyszeli krzyk dziecka.

Ojciec dziewczynki pobiegł na ratunek. Okazało się, że pies ugryzł jego córkę w rękę. Mężczyzna próbował odciągnąć amstaffa, a ten jeszcze bardziej rozwścieczony ugryzł dziecko w twarz. 3,5-latka została przewieziona do szpitala.

Jak przekazała Barska, na szczęście obrażenia, których doznała, nie są bezpośrednim zagrożeniem dla jej życia. Została jednak pokaleczona.

Po konsultacji z powiatowym lekarzem weterynarii zadecydowano, że amstaff zostanie poddany obserwacji. – Wobec właścicieli psa będzie prowadzona sprawa z art. 160 Kodeksu karnego mówiącego o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Informacja o tym wydarzeniu zostanie też przekazana sądowi rodzinnemu, który oceni czy rodzice pokrzywdzonej dziewczynki w należyty sposób sprawowali nad nią opiekę – dodała policjantka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej