RAPORT:

Mecz „główek” w Baku. Walia i Szwajcaria na remis [SKRÓT]

Walia zremisowała ze Szwajcarią 1:1 (0:0) w pierwszym sobotnim meczu Euro 2020. Obie bramki w spotkaniu rozegranym na Stadionie Olimpijskim w Baku padły po skutecznych uderzeniach głową.

Walia – Szwajcaria: Gwiazdy zawiodły, błysk z drugiego planu [OCENY]

Po meczu Walii ze Szwajcarią najbardziej cieszyć mogą się… reprezentanci Turcji. Ani jedni, ani drudzy nie są bowiem w stanie choćby zbliżyć się do...

W pierwszej połowie Szwajcarzy częściej byli przy piłce, ale to Walijczycy stworzyli najlepszą sytuację. Kieffer Moore bardzo dobrze główkował, jednak Yann Sommer popisał się genialną paradą.

Na początku drugiej części Breel Embolo wszedł na wyższe obroty, a walijscy obrońcy mieli z nim olbrzymie kłopoty. To właśnie napastnik Borussii Moenchengladbach dał prowadzenie Helwetom.

Później do głosu doszli gracze Roba Page'a i w 74. minucie wyrównali po trafieniu Moore'a. Co ciekawe obie bramki w tym spotkaniu padły po uderzniach głową.

Walia – Szwajcaria 1:1 (0:0)

Moore 74 – Embolo 49

Jak padły bramki?

0:1 (49') – Xherdan Shaqiri dośrodkował z rzutu rożnego, Connor Roberts nie był w stanie wygrać fizycznego pojedynku z Breelem Embolo, który głową skierował piłkę do siatki.

1:1 (74') – Walijczycy krótko rozegrali rzut rożny, Joseff Morrell miękko wrzucił w pole karne, a Kieffer Moore uderzył głową i pokonał Sommera.

Wnioski po meczu

• Nie było to wielkie widowisko, ale obie reprezentacje zagrały bardzo asekuracyjnie. Wydaje się, że Włosi będą poza zasięgiem jednych i drugich.

• Kluczowe będą zatem spotkania tych drużyn z Turcją, która w piątkowej konfrontacji z Italią zagrała bardzo słabo.

• Z remisu bardziej zadowoleni mogą być Walijczycy, ponieważ Szwajcaria stworzyła więcej sytuacji.