RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Przystanek Slow Food” i znane seriale w nowej jakości – startuje letnia ramówka kanału TVP HD

Nowy program kulinarny: „Przystanek Slow Food” oraz maratony kultowych polskich seriali po rekonstrukcji cyfrowej – to niektóre z propozycji nowej, wakacyjnej ramówki kanału TVP HD, która wystartowała 11 czerwca. Nie zabraknie pasma wakacyjnego dla dzieci i młodzieży, w którym przypomnimy znane i lubiane filmy.

Nowe logo i oprawa TVP Sport na Mistrzostwa UEFA EURO 2020 [WIDEO]

W piątek, 11 czerwca rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez sportowych roku - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2020. Widzowie...

zobacz więcej

Już w niedzielę, 13 czerwca o godzinie 12:25 TVP HD zaprasza na premierę nowego, kulinarnego programu „Przystanek Slow Food”. Będzie to dziesięcioodcinkowy magazyn o niezwykłych ludziach, którzy cenią naturalne uprawy, ekologiczne produkty i zdrowe jedzenie, którzy świadomie zdecydowali się zwolnić tempo i żyć w zgodzie z otaczającym ich środowiskiem i porami roku. W kolejnych odcinkach twórcy programu zaproszą widzów w inspirującą podróż po niezwykłych zakątkach Polski. Będzie to opowieść nie tylko o kulinariach, ale wszelkich przejawach filozofii życia w zgodzie z naturą.

W pierwszym odcinku autorzy programu odwiedzą gospodarstwo biodynamiczne w Juchowie. Jest to miejsce, gdzie uprawia się ekologiczne warzywa i owoce, a także produkuje sery, mąkę oraz wypieka chleb. Wszystkie składniki potrzebne do ich wytworzenia powstają na miejscu. W gospodarstwie pracują również osoby niepełnosprawne, które poprzez wspólną pracę i spokój płynący z przyrody znajdują ukojenie i nabywają przydatnych umiejętności. Gospodarzem wszystkich odcinków magazynu będzie Jacek Szklarek, znawca zdrowego życia i żywienia, prezes Stowarzyszenia Slow Food Polska.

Wielką gratką dla widzów będzie cykl „Nocne Maratony Kultowych Seriali” na antenie TVP HD w każdy piątek i sobotę o godz. 23:45, a w nim najlepsze produkcje wszech czasów po cyfrowej rekonstrukcji dźwięku i obrazu, m. in.: „Alternatywy 4”, „Ekstradycja”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Janosik”, „Zmiennicy”, „Życie na gorąco” czy „Daleko od szosy”.

Jako pierwszy emitujemy serial Alternatywy 4.

W niedziele przed telewizory zapraszamy dzieci i młodzież, dla których TVP HD przygotowało atrakcyjne pasma kulturalne i edukacyjne z programami kulinarnymi, tanecznymi oraz prezentującymi wybitnie utalentowane dzieci. Nie zabraknie filmów i seriali po cyfrowej rekonstrukcji takich, jak: „Panna z mokrą głową”, „Awantura o Basię” czy „Podróże Pana Kleksa”.

W poniedziałki TVP HD zaprasza na serial przyrodniczy „Życie ukryte w jeziorze” ukazujący bogate i malownicze formy życia w jeziorach na całym świecie.

Przeczytaj także: Wyjątkowy prezent dla Polek z okazji 8 marca. Startuje TVP Kobieta

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej