RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nagła zmiana pogody. Nad Warszawą przeszła nawałnica

Lało i grzmiało nad Warszawą (fot. arch.PAP)
Lało i grzmiało nad Warszawą (fot. arch.PAP)

Powalone drzewa, konary i gałęzie na drogach to pierwsze skutki nagłego załamania pogody w Warszawie. Tuż przed godziną 15:00 błękitne niebo nad Warszawą zrobiło się nagle czarno-szare. Strażacy poinformowali nas o napływających zgłoszeniach po burzy. 

Afrykański upał nadciąga nad Polskę. Prognoza długoterminowa na czerwiec i wakacje

Już od przyszłego tygodnia czekają nas potężne upały. Nad Polskę nadciąga fala afrykańskiego gorąca, czyli ciepłe powietrze zwrotnikowe znad...

zobacz więcej

Jak mówi nam kpt. Wojciech Kapczyński z biura prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, strażacy otrzymali już pierwsze zgłoszenia związane z załamaniem pogody w stolicy.

– Najczęściej zgłoszenia dotyczą powalonych drzew, zalegających połamanych gałęzi i złamanych konarów, które zalegają na chodnikach i jezdniach – mówi strażak.

Przewróciło się rusztowanie budowlane   


  Do najgroźniejszej sytuacji doszło w Ursusie przy ulicy Ryżowej, tam przewróciło się rusztowanie budowlane stojące przy jednym z bloków. Nikomu nic się nie stało. Ulewny deszcz spowodował też chwilowe utrudnienia w komunikacji miejskiej, o czym informował Warszawski Transport Publiczny.

Przez zerwaną linię trakcyjną przy przystanku Fort Wola, niektóre tramwaje zostały skierowane na trasy objazdowe.

W stolicy przez cały czas pada deszcz.

Zobacz także: „Efekt halo na niebie, zdjęcie od czytelnika”     

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej