SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Strzelanina w Teksasie. Kilkanaście osób rannych

Na miejscu policja. Trwają poszukiwania napastnika (fot. Shutterstock)
Na miejscu policja. Trwają poszukiwania napastnika (fot. Shutterstock)

Strzelanina w centrum Austin – stolicy amerykańskiego stanu Teksas. 13 osób trafiło do szpitala, z czego 2 są w stanie krytycznym – podaje miejscowa policja. Sprawca jest poszukiwany.

Strzelanina w Żyrardowie. Zabity mężczyzna

W Żyrardowie pod Warszawą w nocy ze środy na czwartek doszło do strzelaniny, w wyniku której zginął młody mężczyzna.

zobacz więcej

Do strzelaniny doszło po godz. 1:30 nad ranem (godz. 8:30 w Polsce) w śródmieściu Austin, gdzie kwitnie nocne życie.

Policyjna barykada na miejscu strzelaniny


Policja zabarykadowała z obu stron 6th Street, gdzie doszło do incydentu. – Nasi funkcjonariusze zareagowali bardzo szybko, dzięki czemu mogli podjąć w porę działania ze sfery pierwszej pomocy, ratując ludziom życie. Dotyczy to zastosowania opasek uciskowych i założenia uszczelnień klatki piersiowej – zaznaczył p.o. komendanta oddziału policji w Austin, Joseph Chacon.

Jedenaście osób zostało przewiezionych do pobliskiego szpitala, dwie poważniej ranne osoby trafiły do klinik specjalistycznych. Jeden z pacjentów znajduje się obecnie na reanimacji – dodał. Jak podkreślił, ranni byli przewożeni do szpitala również radiowozami, ponieważ ruch w śródmieściu Austin jest zazwyczaj bardzo utrudniony.

Sprawca strzelaniny nie został jeszcze schwytany – pisze Associated Press, dodając, że według poszlak chodzi o mężczyznę. Policja bada obecnie materiały z telewizji przemysłowej, aby ustalić wizerunek sprawcy.

Zobacz także: Krwawy mord w Żyrardowie to prawdopodobnie porachunki na tle narkotykowym

źródło:
Zobacz więcej