RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wzrost dopłat do paliwa rolniczego. Premier podał datę [WIDEO]

– Chcemy, żeby polscy rolnicy byli coraz silniejsi względem zachodnich. I dlatego w Polskim Ładzie przygotowaliśmy 20 ważnych programów – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w gospodarstwie rolniczym w Będkowicach (woj. małopolskie). Zapowiedział, że dopłaty do paliwa dla roników zostaną podniesione ze 100 do 110 zł od nowego roku, czyli za niespełna 6 miesięcy.

Morawiecki zdradził amerykańskiej prasie, co było wzorem dla Polskiego Ładu

Straty gospodarcze spowodowane przez pandemię należały w Polsce do najniższych w Europie, zaś rządowi udało się obronić miejsca pracy i zachować...

zobacz więcej

Szef rządu przekazał, że w jednym z programów, jest podniesienie dopłaty do paliwa rolniczego. – Wcześniej z 83 zł na 100 zł. A teraz ze 100 zł podnosimy wkrótce na 110 zł – powiedział.

Kolejne programy dotyczą m.in. dbania o gospodarstwa rolne, szczególnie o małe oraz kodeksu rolnego.

Co nowego wprowadzi jeszcze rząd dla rolnictwa?


– Będziemy w ramach Polskiego Ładu pomagać polskim rolnikom w wielu działaniach związanych z artykułami rolnymi. Nie tylko to, bo polskie rolnictwo potrzebuje dobrej infrastruktury drogowej, transportowej, energetycznej, także internetowej. Polski Ład będzie także ładem skanalizowania położenia nowych wodociągów, oczyszczalni ścieków dla polskiej wsi – mówił Morawiecki.

Zobacz także: Na mniej żyznych gruntach – las. Rolnicy mogą liczyć na dofinansowanie

Premier mówił, że skrócenie łańcucha dostaw „Od pola do stołu” jest „rzeczą krytyczną, jest rzeczą bardzo ważną”.

Przypomniał, że jego rząd wynegocjował unijny pakiet wsparcia dla polskich rolników. W ciągu najbliższych lat na ten cel przeznaczonych zostanie 34 miliardy euro. Fundusze te zostaną przeznaczone na wzmocnienie polskiego rolnictwa wobec rolników z Zachodu jak również na skrócenie łańcucha dostaw i wzmocnienie polskich producentów żywności wobec pośredników.
(fot. Krystian Maj/KPRM)
(fot. Krystian Maj/KPRM)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej