SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Tusk wróci? To zależy [SONDAŻ]

Donald Tusk mógłby objąć miejsce w Senacie – donosiły media (fot.  Krzysztof Zatycki/NurPhoto via Getty Images)
Donald Tusk mógłby objąć miejsce w Senacie – donosiły media (fot. Krzysztof Zatycki/NurPhoto via Getty Images)

Większość Polaków sceptycznie podchodzi do tematu powrotu Donalda Tuska na krajowe podwórko. 40 proc. badanych nie wierzy w taką możliwość – wynika z sondaży Social Changes dla wPolityce.pl. Największe poruszenie widać w elektoracie Koalicji Obywatelskiej, gdzie wiarę w powrót byłego premiera wyraża ponad połowa ankietowanych.

Tusk wraca do Polski. Zobacz, ile zdążył zarobić w Brukseli

Mijający weekend Donald Tusk spędzał na Pomorzu. Media huczą, że były premier niebawem opuści Brukselę i wróci na stałe do polskiej polityki. Ile...

zobacz więcej

Jak donosiły media, rozważana jest możliwość powrotu byłego premiera Donalda Tuska „przez Senat”, gdzie przez wybory uzupełniające mógłby objąć miejsce któregoś „rezygnującego” senatora opozycji. – Donald Tusk jest to zbyt rozsądny polityk, aby wskoczyć do basenu, który jest pusty lub z którego uchodzi woda – komentował niedawno w TVP1 wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

Sondaż: Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki?


Okazuje się, że sceptyczni są także sami wyborcy. Zdaniem 31 proc. były premier wróci do polskiej polityki, a w opinii znacznie większej grupy – 40 proc. – nie wróci. Natomiast 29 proc. badanych odpowiedziało, że „trudno powiedzieć” – wynika z najnowszego badania, którego wyniki publikuje wPolityce.pl

„W powrót Donalda Tuska wierzą przede wszystkim wyborcy Koalicji Obywatelskiej – sądzi tak aż 54 proc. z nich. Wśród wyborców Polski 2050 wskaźnik ten wynosi 39 proc. Najbardziej sceptyczni są wyborcy Zjednoczonej Prawicy – zaledwie co czwarty sądzi, że Tusk wróci” – czytamy.

Zobacz także: Zaskakujący scenariusz ws. Tuska. Chodzi o wybory 2025 Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1067 osób w dniach 4-6 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym.

źródło:
Zobacz więcej