RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Mamy to! Iga Świątek w finale debla

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do finału debla (fot. Michael Reaves/Getty Images)
Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do finału debla (fot. Michael Reaves/Getty Images)

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do finału debla wielkoszlemowego French Open. Rozstawiony z numerem 14 polsko-amerykański duet pokonał Rumunkę Irinę-Camelię Begu i Argentynkę Nadię Podoroską 6:3, 6:4.

French Open. Linette dołączyła do Świątek w turnieju deblowym

Magda Linette i amerykańska tenisistka Bernarda Pera pokonały Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową i reprezentującą Kazachstan Jelenę Rybakinę 7:5,...

zobacz więcej

Tym samym, specjalizująca się w singlu Świątek po raz pierwszy w karierze zagra w wielkoszlemowym finale gry podwójnej. W poprzednim sezonie również startowała na kortach im. Rolanda Garrosa w obu konkurencjach.

Wówczas indywidualnie sięgnęła po tytuł, a w deblu – razem z inną Amerykanką Nicole Melichar – zatrzymała się na półfinale. Teraz w grze pojedynczej odpadła w ćwierćfinale.

Kiedy finał debla?


O tytuł w niedzielę Polka i mająca na koncie wiele sukcesów w grze podwójnej Mattek-Sands zmierzą się z rozstawionymi z dwójką Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą, które w półfinale pokonały Magdę Linette i Bernardę Perę z USA 6:1, 6:2. Pierwsza z Czeszek w sobotę wystąpi w finale singla.

Grające z numerem drugim Czeszki były faworytkami i ze swojej roli doskonale się wywiązały. Linette i Pera wcześniej wyeliminowały dwie rozstawione pary, ale tym razem nie miały wiele do powiedzenia.

Polsko-amerykański duet już w pierwszym gemie został przełamany. Krejcikova i Siniakova problemów z serwisem nie miały, z czasem powiększały przewagę. Pierwsza partia trwała nieco ponad pół godziny i zakończyła wynikiem 6:1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej