RAPORT

Tusk kontra Tusk

Kto zostanie nowym prezydentem Rzeszowa? Kiedy oficjalne wyniki wyborów?

Przygotowania lokalu wyborczego Obwodowej Komisji Wyborczej nr 70 w Rzeszowie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Przygotowania lokalu wyborczego Obwodowej Komisji Wyborczej nr 70 w Rzeszowie (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Piątek to ostatni dzień ponad czteromiesięcznej kampanii przed przedterminowymi wyborami prezydenta Rzeszowa. Kandydaci zapowiadali m.in. budowę aquparku, inwestycje w infrastrukturę drogową, stworzenie terenów zielonych, w tym parków kieszonkowych, budowę żłobków i przedszkoli, specjalne programy dla seniorów.

Nowy termin wyborów w Rzeszowie i innych miastach: jest decyzja premiera

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zmianie terminu wyborów przedterminowych i uzupełniających w samorządach na 13 czerwca - poinformował...

zobacz więcej

Przedterminowe wybory prezydenckie w Rzeszowie zostały ogłoszone po tym, jak Tadeusz Ferenc 10 lutego złożył rezygnację.

Kto zastąpi Tadeusza Ferenca na stanowisku prezydenta miasta?


O fotel prezydenta ubiega się czworo kandydatów.

Są to: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność”; proponowany i konsekwentnie wspierany w kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun .

Kiedy oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie?


Wybory, pierwotnie planowane na 9 maja, z powodów epidemicznych zostały przesunięte i odbędą się w niedzielę 13 czerwca. Oficjalne wyniki poznamy najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem.

Czy odbędzie się II tura wyborów na prezydenta Rzeszowa?


II turę wyborów zaplanowano na 27 czerwca. Dojdzie do niej, jeśli żaden z kandydatów nie uzyska przynajmniej 50 proc. ważnych głosów poparcia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej