RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe problemy Sławomira Nowaka. Może wrócić do aresztu

Sławomir Nowak ma poważne zarzuty. Prokuratura mówi aż o 17 (fot. Michal Fludra/NurPhoto) (Photo by NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)
Sławomir Nowak ma poważne zarzuty. Prokuratura mówi aż o 17 (fot. Michal Fludra/NurPhoto) (Photo by NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

Podejrzany o przestępstwa korupcyjne były minister transportu i polityk PO Sławomir Nowak nie wpłacił do tej pory miliona złotych kucji, dzięki której nie powróciłby do aresztu. Informację potwierdziła jego adwokat.

PO zmienia strategię ws. zarzutów Grodzkiego. „Byłam zaskoczona”

Małgorzata Kidawa-Błońska ujawniła, że według PO sprawa prokuratorska przeciw marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu powinna być prowadzona dopiero za...

zobacz więcej

Na wpłatę pieniędzy Sławomir Nowak miał ponad dwa tygodnie. Od decyzji sądu minęło dziewięć dni. Pieniędzy wciąż nie wpłacił i jak wynika z ustaleń tvn24.pl, może mieć z tym problem.

– Sławomir Nowak i jego rodzina nie mają możliwości ekonomicznych, by uiścić tak ogromną kwotę poręczenia majątkowego – przekazała w rozmowie z serwisem Joanna Broniszewska, adwokat Sławomira Nowaka.

Zobacz także:  Prokuratura o decyzji sądu w sprawie Sławomira Nowaka: Przyjmujemy z satysfakcją

Przypomnijmy, że na początku czerwca Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpoznawał zażalenie prokuratora na decyzję Sądu Okręgowego ws. zwolnienia z aresztu Sławomira Nowaka, a także jego zażalenie na kaucję w kwocie miliona złotych. Nowak miał wrócić do aresztu i wyjść warunkowo wpłacając milion złotych, ale ma z tym problem.

Sąd rozpozna zażalenie prokuratury na zwolnienie Nowaka z aresztu

Sąd Apelacyjny w Warszawie rozpozna w środę zażalenia prokuratury na decyzje Sądu Okręgowego w Warszawie, który w kwietniu zwolnił z aresztu...

zobacz więcej

– W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Sławomir N. usłyszał dotychczas 17 zarzutów – przypomniała wówczas rzecznik stołecznej prokuratury.

– W tym: założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie oraz kierowanie tą grupą, przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych ich żądanie oraz płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukravtodoru, żądania i przyjmowania korzyści majątkowych w latach 2012-13 w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, prania brudnych pieniędzy, płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Na wniosek prokuratury został aresztowany przez Sąd w lipcu ubiegłego roku – dodała.

Zobacz także:  Sąd Apelacyjny: Sławomir Nowak ma wrócić do aresztu

Śledztwo przeciwko Sławomirowi N. znajduje się na zaawansowanym etapie, ma charakter międzynarodowy, w jego toku cały czas są pozyskiwane kolejne dowody; wyjaśniają wszystkie aspekty zorganizowanej grupy przestępczej, którą kierował Sławomir N. – zaznaczyła rzeczniczka stołecznej prokuratury.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej